O Kresach na spotkaniach

Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu, Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zapraszają na dwa spotkania ze Stanisławem Srokowskim dotyczące ,,Wielkości i dramatu polskich Kresów”.   

        Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 18 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza, I piętro), drugie – dzień później czyli w piątek 19 lipca- również o godz. 17.00 w sali GOTART Hrubieszowskiego Domu Kultury.

        Stanisław Srokowski to pisarz, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, tłumacz, publicysta. W swoich powieściach nawiązuje do wydarzeń z 1943 roku, kiedy to ziemie wschodnie II RP ogarnęła fala ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Jego książka ,,Ukraiński kochanek” znalazła się na 9. miejscu na liście 25. najważniejszych książek ostatniego 25-lecia w plebiscycie Programu II Polskiego Radia. Jest autorem zbioru opowiadań ,,Nienawiść” oraz ,,Strach. Opowiadania Kresowe”. Na podstawie książek Stanisława Srokowskiego powstał scenariusz filmu ,,Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

        W trakcie spotkań będzie możliwość nabycia dwóch książek Stanisława Srokowskiego pt. ,,Ukraiński kochanek” i ,,Strach. Opowiadania Kresowe”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *