Ponad 200 wolnych miejsc w zamojskich szkołach średnich

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Według danych przedstawionych przez Miasto Zamość pozostało jeszcze 214 wolnych miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i 209 dla absolwentów gimnazjów. Ilość miejsc dotyczy łącznie liceów, techników oraz szkół branżowych.

– Rekrutacja przebiegła w naszych szkołach bardzo sprawnie. Mamy jeszcze ponad czterysta miejsc wolnych, więc spodziewam się, że uczniowie w systemie pod kategorią „niezakwalifikowani aktywni” znajdą również swoje miejsce do kontynuacji nauki. Niepokoi mnie małe zainteresowanie szkołami branżowymi, i jest to tendencja ogólnopolska, ale tutaj tylko systemowe zmiany mogą poprawić wynik rekrutacji- podsumowuje rekrutację w Zamościu Małgorzata Bzówka I zastępca Prezydenta Miasta Zamość.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, do 26 lipca trwa postępowanie uzupełniające. Komisje rekrutacyjne mają czas do 15 sierpnia na zweryfikowanie złożonych wniosków.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 16 sierpnia o godz. 10:00.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych nastąpi natomiast 29 sierpnia o godz. 15:00.

Szczegółowe dane dotyczące rekrutacji :

(źródło inf. UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.