25 lat SPDN Krok za krokiem w Zamościu

W dniu 8 września 2017r w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość jubileuszu 25 lecia istnienia Ośrodka Rehabilitacyjno -Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu, powołanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Uroczystość poprowadziła Przewodnicząca Stowarzyszenia lek. med. Maria Król, która na początku przywitała wszystkich przybyłych gości m.in.: poseł na Sejm RP Panią Genowefę Tokarską, Prezydenta Miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka, wiceprezydent Panią Magdalenę Dołgan, członka Zarządu Województwa Lubelskiego Pana Arkadiusza Bratkowskiego, wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego, szefów obu zamojskich szpitali Panów Andrzeja Mielcarka i Mariusza Paszkę, dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON Pana Jerzego Dębskiego wraz z Panem Ryszardem Dadosem i Panią Barbarą Burlitą – Sadowską. Wśród przybyłych na uroczystość był również Pan Marek Grzelaczyk -był prezydent Miasta Zamość i były wojewoda zamojski, który odegrał istotną rolę w pierwszych latach funkcjonowania Ośrodka oraz dyrektor MCPR Halina Rycak i Stanisława Rybak, które -jako urzędniczki dawnego Wydziału Zdrowia w UW – od zawsze wspierały placówkę.

Wśród widzów byli obecni pracownicy, rodzice i wychowankowie Ośrodka. Po części oficjalnej
Przewodnicząca Stowarzyszenia przedstawiła historię placówki. Uroczystość uświetniły występy uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu : spektakl pt. :”Siła miłości” oraz występy muzyczne.Wreszcie nastał czas dla zaproszonych gości. Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk wraz z Panią Magdaleną Dołgan przekazali Pani Przewodniczącej Medal Zasłużony dla Zamościa. W tym czasie na uroczystości pojawili się serdeczni przyjaciele Stowarzyszenia Pani Anna Jurksztowicz z Krzesimirem Dębskim, którzy wspierają Stowarzyszenie duchowo i materialnie. Uroczystość zakończył spektakl pt. „ Calineczka”, także w wykonaniu uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu działa od 1990 roku i jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Stowarzyszenie prowadzi unikalną w regionie Polski południowo-wschodniej profesjonalną działalność  w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób  z niepełnosprawnością, szczególnie z wczesnym uszkodzeniem mózgu
Obejmuje zintegrowaną rehabilitacją, edukacją i wsparciem około 2000 osób. Zgodnie ze swoją strategią rozwoju i Statutem, Stowarzyszenie tworzy kolejne brakujące elementy w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnością

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *