17. Edycja Alei Sław w Zamościu – Wieczór Pełen Wzruszeń i Wspomnień

W piątek, 5 lipca 2024 roku, o godzinie 20:00, na ulicy Grodzkiej w Zamościu odbyło się wyjątkowe widowisko literacko-muzyczno-filmowe pt. “Zapiski pamięci. Rzecz o Kisielinie i Zamościu”. Wydarzenie miało miejsce w ramach 17. edycji Alei Sław w Zamościu i przyciągnęło liczne grono miłośników historii, kultury oraz sztuki.

Wieczór rozpoczął się od spotkania z Krzesimirem Dębskim, kompozytorem i autorem książki “Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”. Dębski w poruszający sposób opowiedział o swojej rodzinnej historii związanej z Wołyniem, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i wzruszeniem ze strony publiczności.

Na scenie pojawił się również zamościanin, aktor i reżyser Marcin Bikowski, który wprowadził zebranych w magiczny świat wspomnień, recytując fragmenty książki “Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia” .

Kolejnym punktem programu był utwór muzyczny “Na Wołyniu” w wykonaniu Piotra A. Szymańskiego, Tomasza Brudnowskiego oraz Bożeny Dudzińskiej. Melancholijne dźwięki oraz głębokie teksty przeniosły słuchaczy w czasy dramatycznych wydarzeń na Wołyniu.

W ramach wieczoru odbyło się także spotkanie z reżyserem Maciejem Wojciechowskim, który przedstawił swój film “Było sobie miasteczko…”. Projekcja filmu, ukazującego życie w przedwojennym Kisielinie, zakończyła się owacjami na stojąco, a Wojciechowski podzielił się z publicznością kulisami powstawania obrazu.

  1. edycja Alei Sław w Zamościu po raz kolejny udowodniła, że jest to wydarzenie o wyjątkowym charakterze, łączące pokolenia i przybliżające trudne, ale niezwykle ważne momenty naszej historii. Atmosfera wieczoru była pełna wzruszeń, refleksji i wspomnień, co pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w ramach Alei Sław w Zamościu.

 

Pomysłodawczynią “Alei Sław” w Zamościu jest Teresa Madej

Wydarzenie „Krzesimir Dębski w Alei Sław” patronatem honorowym objęli:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski  Starosta Zamojski Stanisław Grześko  Prezydent Miasta Zamość Rafał Zwolak

 

Zacznijmy od faktów. Co wydarzyło się na Wołyniu w 1943 roku między Polakami a Ukraińcami?

 

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *