70 lat PGK Zamość

W tym roku mija 70 lat od momentu utworzenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu.

Pierwsza siedziba przedsiębiorstwa znajdowała się przy ulicy Radzieckiej. W jego skład wchodziły: Zakład Oczyszczania Miasta, hotel, dwie łaźnie oraz pralnia. Ówczesny tabor składał się z 12 koni, 3 beczkowozów, 2 pomp ręcznych, 6 wozów ciężkich i 1 platformy do wywożenia śmieci. Przez 70 lat Spółką kierowało łącznie 15 prezesów i dyrektorów, a firma ciągle rozwijała swoją działalność o kolejne usługi.

 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, zgodnie ze swoim hasłem reklamowym, „Codziennie jesteśmy dla mieszkańców”, będąc faktycznie blisko mieszkańców, dba o wysokiej jakości usługi. Dziś firma zatrudnia ponad 260 pracowników. Jeszcze do niedawna w strukturach przedsiębiorstwa działał Zakład Usług Komunalnych. Obecnie na swój własny rachunek jako spółka córka pracują dla mieszkańców wykonując usługi w zakresie sprzątania, pielęgnacji zieleni czy też zimowego utrzymania dróg. PGK Zamość stawia na rozwój i inwestycje. Poszukuje nowych rozwiązań i nieustannie się zmienia czego przykładem jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Wybudowali instalację fotowoltaiczną o mocy 1MW na terenie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu.

 Priorytetem inwestycyjnym na najbliższe lata jest Oczyszczalnia Ścieków, która uruchomiona została w 1995 roku, a obecnie wymaga kompleksowej modernizacji./info UM/

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *