Śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość przyczyną zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność
Niskie temperatury powodują, że na drogach może być ślisko i niebezpiecznie. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków w powiecie zamojskim doszło w miniony weekend do trzech zdarzeń drogowych. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowco pamiętaj, że oblodzona nawierzchnia może być bardzo niebezpieczna. Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do trudnych zimowych warunków!
W miniony weekend, zwłaszcza w godzinach nocnych i porannych na drogach powiatu zamojskiego panowały trudne warunki drogowe, jezdnie były oblodzone i przez to śliskie. W tym czasie doszło do trzech zdarzeń drogowych, których przyczyną było niedostosowanie przez kierujących prędkości do panujących na drodze warunków.
W niedzielę kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Podkrasne osobowe auto dachowało i wjechało w pole. Skierowani tam policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący BMW 23-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego podróżując drogą K 17 nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie wjechał w ogrodzenie posesji a później koziołkując zakończył jazdę w polu. 23-latek podróżował sam, był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Przyczyną utraty panowania nad kierownicą przez 23-latka było, poza nadmierną prędkością, również prawdopodobnie zaśniecie kierującego.
W tym samym czasie dyżurny Policji dowiedział się również o podobnym zdarzeniu w miejscowości Ruszów. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że kierująca Suzuki 48-letnia mieszkanka gminy Łabunie na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta podróżowała sama, była trzeźwa i na szczęście nic poważnego jej się nie stało.
Natomiast w nocy z soboty na niedzielę tuż przed północą w miejscowości Ruszów – Kolonia kierujący BMW 18-latek z gminy Łabunie jechał zbyt szybko, co spowodowało, że stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. W skutek kolizji nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.
Na bezpieczeństwo na naszych drogach ma wpływ wiele czynników. Między innymi przestrzeganie limitów prędkości, jazda zgodna z przepisami oraz dostosowana do panujących warunków, jak też stan psychofizyczny kierowców. Zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne. W zimie, gdy temperatury oscylują w okolicach zera stopni, nawet jeśli nie ma opadów, na drodze może być ślisko. Pamiętajmy o tym i dostosowujmy prędkość do warunków drogowych. Nie zapominajmy również o tym, aby siadając za kierownicę być wypoczętym i trzeźwym.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło