Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku z udziałem rowerzysty

Po zderzeniu z audi 17-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg w podzamojskiej miejscowości Szupinek, a jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzyście przez kierującego audi. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu dróg gminnych w podzamojskiej miejscowości Szupinek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi na skrzyżowaniu w ostatniej chwili zauważył jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu rowerzystę. Próbował zahamować, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia.

Rowerzysta, 17-letni mieszkaniec gminy Zamość, po zderzeniu z karoserią audi przewrócił się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

19-latek z Zamościa, który kierował audi był trzeźwy. Z uwagi na powstałe u rowerzysty obrażenia nie można było sprawdzić stanu jego trzeźwości, od 17-latka pobrano krew do badań. Wynik wykaże, czy w czasie zdarzenia był trzeźwy.

Mundurowi zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci dochodzeniowo – śledczy, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. Szczegóły zdarzenia ustalają policjanci. Ustalają też, czy rower, którym poruszał się 17-latek był właściwie oświetlony i dzięki temu widoczny dla innych uczestników ruchu.

Zbliżając się do skrzyżowania zawsze należy zwolnić i zachować ostrożność. Należy też stosować się do znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu. Dzięki temu zwiększamy szanse na to, że każdy uczestnik ruchu bezpiecznie dotrze do celu podróży.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *