“Odwołujemy plandemię” – w sobotę manifestacja w Zamościu

W sobotę, 10 października, w Zamościu odbędzie się akcja protestacyjna “Odwołujemy plandemię”. Wydarzenie zostanie zorganizowane w samo południe na Rynku Wielkim.

Jak informują organizatorzy, jest to protest m.in. przeciwko pandemii, zamykaniu gospodarki, manipulacji, zablokowaniu dostępu do opieki medycznej oraz ograniczaniu swobód m.in. poprzez noszenie maseczek. 

Przypomnijmy, że podobne tego typu akcje mają się odbyć w wielu polskich miastach.

Ogólnoświatowa deklaracja za zdrowym rozsądkiemhttp:// https://gbdeclaration.org/

Jako epidemiolodzy chorób zakaźnych i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym jesteśmy głęboko zaniepokojeni szkodliwym wpływem dominującego podejścia COVID-19 na zdrowie fizyczne i psychiczne obywateli i zalecamy podejście, które nazywamy obroną ukierunkowaną.

Poświęciliśmy nasze kariery ochronie zdrowia ludzkiego i wierzymy, że obecne podejście do izolacji ma niszczycielski wpływ na zdrowie publiczne w perspektywie krótko- i długoterminowej. Negatywne skutki obecnego podejścia (żeby wymienić tylko kilka) obejmują niższe wskaźniki szczepień dzieci, gorsze wyniki leczenia chorób układu krążenia, mniejszą liczbę badań przesiewowych w kierunku raka i pogorszenie stanu zdrowia psychicznego, co zwiększy nadmierną śmiertelność w nadchodzących latach. W ten sposób najcięższy ciężar poniesie klasa średnia i dzieci. To prawdziwa niesprawiedliwość, że uczniowie nie chodzą do szkoły.

Stosowanie tych środków do czasu, gdy szczepionka będzie dostępna, spowoduje nieodwracalne szkody dla ludzkości, a osoby pokrzywdzone zostaną dotknięte nieproporcjonalnie.

Na szczęście stale poszerzamy naszą wiedzę na temat tego wirusa. Wiemy już, że ryzyko zgonu z powodu COVID-19 jest ponad tysiąckrotnie większe w przypadku osób starszych i niedołężnych niż osób młodych. Dla dzieci COVID-19 jest mniej niebezpieczny niż wiele innych chorób zakaźnych, w tym grypa……( Początek ogólnoświatowej deklaracji)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *