Zamość – Tornister Pełen Uśmiechów wielki Finał

Po raz dziewiąty diecezjalne oddziały Caritasu organizowały akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”.
Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej rozdawał plecaki dzieciom z ubogich rodzi. .

Ogólnopolski finał akcji miał miejsce 27 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu. Bezpośrednia transmisja z Finału odbywała się od godz. 11.00 w TVP 1 .Odbywały się spotkania z osobami odpowiedzialnymi za tę akcję; Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która mówiła o nowym programie nauczania i wszelkiej pomocy dla dzieci w szkole, dyr. Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Adam Sobczak, bp. Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej Marian Rojek, Rzecznik Praw Dziecka –  Marek Michalak, Aneta Tryniecka – główny koordynator wolontariatu Caritas Zamojsko – Lubaczowskiego, Małgorzata Godzisz – rzecznik Caritas Zamojsko – Lubaczowskiego,Magdalena Tijani – pracownik Caritas Zamojsko – Lubaczowskiego odpowiedzialny za przyjmowanie, podział darów i przygotowanie plecaków, Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk, ks. Krystian Bordzań – dyr. Katolickiego Radia Zamość, Ks. Marek Dec, wicedyrektor Caritas Polska, Teresa Misiuk, kurator oświaty w Lublinie oraz spotkania z wolontariuszami.

W ramach akcji odbył się Bieg po wyprawkę ,, Tornister Pełen Uśmiechów”, nagrodą za bieg były piłki wręczone przez dyr. Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks.Adama Sobczaka, odbyły się występy dzieci ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Zamościa oraz występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury i zajęcia fit and Jump prowadzone przez Fitness Platinium.

Prowadzeniem całego Finału ,,Tornister Pełen Uśmiechów ” zajął się Rafał Patyra dziennikarz TVP .

Advertisements

One thought on “Zamość – Tornister Pełen Uśmiechów wielki Finał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *