Zamość – „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu, przedpremierowy pokaz filmu „Sonata”

Małgorzata Zajączkowska – jedyna polska aktorka, która zagrała w filmie Woody’ego Allena, a także aktor Łukasz Simlat oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski są gośćmi 9. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu. W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 22 listopada 2021, godz. 18:30. rozpoczęła się ALCHEMIA KINA.

W programie 9. Przeglądu Filmowego 22 listopada 2021 godz. 18:30 odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Sonata” – poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki, pokazująca okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego. W obsadzie  Michał Sikorski w roli Grzegorza, Małgorzata Foremniak oraz Łukasz Simlat w rolach jego rodziców.

Po projekcji filmowej odbyło się spotkanie z aktorem, któro poprowadził filmoznawca Łukasz Maciejewski. W rozmowie, Łukasz Simlat przyznał,że była to jedna z trudniejszych ról, ponieważ aby zagrać bardzo dobrze trzeba się emocjonalnie przygotować. Jak sam przyznał pewne kwestie ćwiczy jeszcze w domu ale ma świadomość aby nie ,, przegrzać ” ćwiczeniem roli w domu,  ale na planie ,,pójść na 100%”. Trudna jest rola aktora a czasem okupiona przemarznięciem, odbiciem części ciała a czasem ryzykowanie,, nie świadomie” swojego zdrowia. Aktor również dodał, że cieszy się z tego ,że potrafi ,, zrzucić skórę ” postaci którą gra i żyć normalnie.

informacje o filmie

Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że głuchy chłopak – chociaż wspomagany nowoczesną technologią – spełni swoje marzenie.

ZWIASTUN

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *