Zamojski Kodeks Flagowy dla dzieci i młodzieży

„..mamy ZAMOJSKI KODEKS FLAGOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Publikacja jest efektem końcowym działań w ramach projektu: “Lot orłów: wolontariat, aktywność, tożsamość”. Kodeks dostaną młodzi obywatele miasta: od przedszkolaków po uczniów”- mówi Marek Kwiecień, autor, pomysłodawca i współrealizator Zamojskiego Kodeksu Flagowego, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, wykładowca Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Ambasador “Dobrej Flagi”

Treść i oprawa graficzna kodeksu to efekt pracy instruktorów i uczniów oddelegowanych na tematyczne warsztaty z 12 placówek (szkól i burs) biorących udział w projekcie „Lot orłów: wolontariat, aktywność, tożsamość”, współfinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Warsztat na temat barw narodowych oraz budowania tożsamości i godności narodowej prowadził Marek Kwiecień – wiceprezes Towarzystwa Weksylologicznego, warsztat edytorski – Krystyna Rybińska-Smyk, a warsztat graficzny – Grupa Stforky.
Oryginalna „stforkowa” grafika i liternictwo – to niewątpliwy atut tej publikacji, która bardzo się podoba, zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom miasta. Kodeks, który został wydany w nakładzie 5000 egzemplarzy otrzymają wszyscy zainteresowani: od przedszkolaka po licealistę. ( materiał nadesłany)

Advertisements

One thought on “Zamojski Kodeks Flagowy dla dzieci i młodzieży

  • 11 listopada 2019 o 15:10
    Permalink

    SPROSTOWANIE!!! Kodeks flagowy jest efektem projektu realizowanego przez ZAMOJSKIE CENTRUM WOLONTARIATU I TO ZAMOJSKIE CENTRUM WOLONTARIATU JEST POMYSŁODAWCĄ. Kodeks redagowaliśmy wspólnie (proszę przeczytać stopkę).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *