Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” już w sierpniu

9. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2021 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz w scenerii starówki zamojskiej. W programie zaplanowano projekcje najciekawszych i najnowszych produkcji dokumentalnych o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, master class, wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek, pokazy historyczne oraz koncerty: inauguracyjny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu oraz gali finałowej, którego gwiazdą będzie Józef Skrzek.

W konkursie festiwalowym pokazywane są filmy dokumentalne, reportaże filmowe oraz animacje, prezentujące intrygujące tematy historyczne, ciekawe wydarzenia i nieprzeciętnych ludzi, którzy dla ogółu pozostają bezimienni, a jednak zapisali w historii swoją kartę. Spośród prawie 50 tytułów nadesłanych na 9. edycję festiwalu, wybranych zostało 13, które powalczą o statuetkę „Zamość – Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu – z kraju i z zagranicy. “Spotkania z historią” to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. S

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *