Zagrali dla Diany

AKTUALIZACJA: Dla Diany udało się zebrać dokładnie 12 917,13 zł.

Uzbieraniem dokładnie 12 289, 25 zł zakończył się wczorajszy (24 maja) Koncert Charytatywny w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu. To nie ostateczna kwota, bo do szkoły spływać będą jeszcze środki ze zbiórek prowadzonych przez licea i szkoły ponadgimnazjalne: I, II i III LO, Społeczne LO oraz ZSP nr 3 (Elektryk) i ZSP nr 5 (Rolniczak).

Wszystkie zebrane środki wesprą leczenie Diany. 14-latka choruje na autyzm, który zdiagnozowano u niej w drugim roku życia. Poddawana jest eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi, która pozwala hamować rozwój choroby, ale jest bardzo kosztowna.

W czasie trwania koncertu występy artystów przeplatały się z licytacjami bardzo ciekawych gadżetów jak np. pióro ofiarowane przez Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. Licytowano także prace plastyczne uczniów Liceum Plastycznego, piłka z podpisami piłkarzy ręcznych Stali Mielec czy koszulka z podpisami zamojskich szczypiornistów z MKS Padwa. Licytowano także książki, płyty, vouchery oraz niespodzianki.

Dla zgromadzonych wystąpili:

-Orkiestra Dęta z Tarnogóry pod batutą Józefa Czugały,

-Jarek Lackowski Yaroo – gwiazda disco polo,

-Mariusz Matera – półfinalista programu „Mam Talent” współpracujący z zespołem VOX

-zespół Meffis.

Z pokazem umiejętności jazdy na monocyklu wystąpi zamojski MonoSquad. Popis wokalny dała także Akademia Rozwoju Talentu Violinki.

Organizatorem koncertu była Szkoła Podstawowa Nr 8 oraz Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących „Przytulisko” z Chełma.

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *