XXII Regionalny Przegląd Uczniów w PSM I i II st. w Zamościu

26 maja 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zamościu odbył się XXII Regionalny Przegląd  Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia. W Przeglądzie wystąpiły dzieci z Zamościa i regionu lubelskiego grające na instrumentach smyczkowych.

Przegląd miał charakter konkursowy i adresowany był do uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu lubelskiego grających na instrumentach smyczkowych (w wieku od 6 do 16 lat). Przesłuchania konkursowe odbywały się w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zamościu przy ulicy Kościuszki 5. Przegląd miał charakter otwarty dla uczniów, nauczycieli , rodziców i publiczności.

Podczas Przeglądu zaprezentowało się 39 uczniów ze szkół muzycznych z następujących miast: Zamość, Tomaszów Lubelski, Świdnik, Lublin, Bełżyce, Puławy i Biała Podlaska. Przesłuchania konkursowe podlegały wnikliwej ocenie jurorów, którzy są profesorami wyższych uczelni muzycznych. Konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników o godz. 18.00, podczas którego laureatów przeglądu. Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych I stopnia regionu lubelskiego, stałe podnoszenie jakości metod nauczania, upowszechnianie muzyki smyczkowej, wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami przeglądu i ich pedagogami oraz pełni rolę integrującą środowisko muzyczne regionu lubelskiego.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *