XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap dieezjalny

W dniu 26.04 br. w Zamościu miał miejsce etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”.
W części pisemnej (test, 45 pytań o różnym stopniu trudności w tym dwa pytania otwarte) odbywającej się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego uczestniczyło 55 uczestników (z 62 zakwalifikowanych) z 36 szkół z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej (Biłgoraj 6, Hrubieszów 4, Lubaczów 2, Oleszyce 1, Tomaszów Lubelski 3, Zamość 16, Szczebrzeszyn 1, Krasnobród 1, Zwierzyniec 1, Łaszczów 1, Różaniec 1).

Do części ustnej zakwalifikowało się siedem osób [Karolina Piskor z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu, której opiekunem/katechetą jest Anna Maciukiewicz (uzyskała 78 pkt. na 90 możliwych), Weronika Wilczewska z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, której opiekunem/katechetą jest ks. Marian Wyrwa (72), Patrycja Sprysak z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, której opiekunem/katechetą jest ks. Adam Malinowski (67), Michał Skop z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu, którego opiekunem/katechetą jest Anna Maciukiewicz (66), Bartosz Świrgoń z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, którego opiekunem/katechetą jest s. Mirosława Kozioł (65), Łukasz Bielec z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Zamościu, którego opiekunem/katechetą jest Adam Maślany (64), Maciej Janowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, którego opiekunem/katechetą jest s. Mirosława Kozioł (62)], które zgromadziły największą ilość punktów.

Najlepiej z pytaniami poradzili sobie: Karolina Piskor, Patrycja Sprysak, Bartosz Świrgoń i to właśnie oni pojadą do Niepokalanowa gdzie w dniach 6-7 czerwca br. odbędzie się etap ogólnopolski.

Przewodniczącym komisji oceniającej w Zamościu był ks. dr Gabriel Cisek. Ponadto w skład oceniającego gremium weszli: dr Łukasz Kot – przewodniczący KSCCh oddział w Zamościu, Aleksander Śwircz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia oraz Ryszard Kot.

Laureaci ogólnopolskiego etapu mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna.

Honorowy patronat nad całym konkursem obejmują: JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

(materiał nadesłany)

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *