Uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży „ Zawsze niech będzie…” – 15.05.2015

2

15 maja 2015 roku o godz. 10.00  odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży „ Zawsze niech będzie…”.  Organizatorami byli: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Zamościu.

Wydarzenie miało miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zamościu przy ul. Śląskiej 45A. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół, placówek kulturalno-oświatowych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z terenu  województwa lubelskiego.

Głównym celem Konkursu było propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości oraz wspólną prezentację osiągnięć.

Formuła konkursu oraz różnorodność form (plastyczna, literacka, muzyczna) pozwalają organizatorom wcielić w życie myśl C. Freinet′a „…starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu…” i umożliwić wszystkim uczestnikom – niepełnosprawnym i zdrowym – osiągnięcie sukcesu na miarę talentu i możliwości każdego z nich.

Cyklicznie od 14 lat każdej edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” towarzyszy uroczyste podsumowanie, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Na wystawie prezentowane są nagrodzone prace plastyczne, teksty literackie, a także zdjęcia laureatów z przesłuchań muzycznych. Wystawa prezentowana jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym (maj–luty) oraz Klubie Batalionowym (marzec-kwiecień). Ponadto zdjęcia wszystkich nagrodzonych, wyróżnionych, zakwalifikowanych do udziału w wystawie prac plastycznych, nagrodzone i wyróżnione teksty literackie, a także relacja fotograficzna i filmowa z przesłuchań muzycznych, zamieszczone są na stronie internetowej Ośrodka www.soswzamosc.internetdsl.pl i Stowarzyszenia www.stowarzyszeniewszyscyrazem.pl.

Do udziału w XIV edycji zgłosiło się 509 uczestników z 63 placówek. Uczestnicy pracowali pod kierunkiem 94 nauczycieli. Łącznie w czternastu edycjach Konkursu rywalizowało 6842 uczestników.    

ZDOBYWCY NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ W TRZECH GRUPACH WIEKOWYCH

FORMA PLASTYCZNA
I MIEJSCE
Mikołaj Dąbrowski, Łukasz Flaga, Adam Fila, Julia Sikorska – SOSW – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zamościu
Bartosz Szaluś – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Kornelia Gajewska – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu
Wiktoria Ćmiel – Gimnazjum w Werbkowicach
Paula Tetych – Osiedlowy Dom Kultury „Okraglak” w Zamościu
Dawid Wasąg – SOSW – Gimnazjum nr 8 w Zamościu

II MIEJSCE
Karol Szokało – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu
Wiktor Szyszło, Michał Kleban – SOSW – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zamościu
Kamil Świątko – Zespół  Szkół  nr 3 w Zamościu
Wiktoria Zimoląg – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
Mateusz Polny, Anna Pietrycka – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczych  w Hrubieszowie
Magdalena Wodyk – Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Zamościu
Jakub Głuch – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu

III MIEJSCE
Filip Kendra, Kamil Lisiewicz, Weronika Dudek – SOSW – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zamościu
Aleksandra Krzeszowska – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
Oliwia Szymańska – Zespół Szkół  nr 3 w Zamościu
Hanna Mokrzyńska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Maciej Romański – Szkoła Podstawowa w Werbkowicach
Paweł Kolibski – Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu
Agata Zając, Kinga Wójtowicz – SOSW – Gimnazjum nr 8 w Zamościu

WYRÓŻNIENIE
Dagmara Skubisz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
SOSW – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zamościu
Julia Helman – Szkoła Podstawowa w Łabuniach
Emilia Bryk – Szkoła Filialna w Ruszowie
Adam Fila, Paweł Mordak, Damian Markiewicz, Weronika Omelańska – SOSW – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zamościu
Patryk Gąsior – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczy w Hrubieszowie
Mateusz Grzegorczyk – SOSW – Szkoła Podstawowa w Dorohusku
Anita Mazurek, Piotr Szozda, Łukasz Lubaś – SOSW – Gimnazjum nr 8 w Zamościu
Natalia Klik –  Zespół Niepublicznych Szkół Specjalny „Krok za krokiem”w Zamościu
Daniel Kiecana, Sylwia Saluk – SOSW – Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zamościu

FORMA LITERACKA
I MIEJSCE
Dominik Kołodziej – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
Idalia Młodowiec – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
Natalia Krzemianowska – Gimnazjum w Szczebrzeszynie
II MIEJSCE
Aleksandra Krzeszowska – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
Łucja Żelazny –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu
Patrycja Boruń – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu
III MIEJSCE
Oliwia Kutrzepa, Sonia Bąk, Ewa Kasprzak – SOSW w Krasnymstawie
Piotr Belina – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu
Katarzyna Słupska – Gimnazjum w Łabuniach
WYRÓŻNIENIE
Martyna Szokało – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
Jakub Ferenc – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

FORMA MUZYCZNA
I MIEJSCE
Lena Kulczyńska –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Kacper Litwińczuk, Zespół „Kolory”, Zespół „MID” – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
Karolina Marchlewska –  Zespół Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie
II MIEJSCE
Tomasz Bondyra – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Oliwia Mołczan – Zespół Szkół Miejskich nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
Julianna Paszt –  Gimnazjum w Łabuniach
Zespół „Bez nazwy” – SOSW– Zasadnicza  Szkoła Zawodowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zamościu

III MIEJSCE
Oliwia Ziarkiewicz  –  Zespół Szkół w Wysokiem
Sandra Litwińczuk, Zespół „Gama” – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawtce
Katarzyna Bucior –  Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie
Zespół  „Crazy Step” –  Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu

Martyna Sokołowska –  Gimnazjum w Łabuniach
Magdalena Gontarz – Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu
Aleksandra Hejna –  Zespół  Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu
Żaneta Cieśluk, Agata Herbin, Paulina Zwolak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
Zespół „Tacy sami” –  Powiatowy Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczych w Hrubieszowie.

Info. i foto.: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *