Te Deum laudamus 3 lipca u OO. Franciszkanów

Już w najbliższą sobotę 3 lipca po Eucharystii, której w kościele Ojców Redemptorystów o godz. 18.00 przewodniczył będzie pasterz diecezji zamojsko – lubaczowskiej, ks. bp Marian Rojek, Najświętszy Sakrament w procesji przeniesiony będzie do odbudowanego kościoła ojców franciszkanów. Na uroczystości zaprasza proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Zamościu o. Andrzej Zalewski.

Od 4 lipca ojcowie Franciszkanie oraz Ojcowie Redemptoryści będą sprawować Mszę św. tylko w kościele franciszkańskim. Świątynia redemptorystów, czyli kościół pw. św. Mikołaja, przejdzie remont.
Uroczyste poświęcenie świątyni planowane jest na 17 września na godz. 17.00. Tego dnia przypada święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

Te Deum laudamus — Ciebie, Boże, chwalimy

W niedzielnej godzinie czytań (poza okresem Wielkiego Postu), podczas oktawy Wielkanocy i Narodzenia Pańskiego oraz w uroczystości i święta po drugim czytaniu i responsorium odmawia się hymn Ciebie, Boże, chwalimy. Ten starożytny śpiew stał się z czasem hymnem dziękczynnym Kościoła, podniosłym i majestatycznym, wykonywanym w wyjątkowych momentach.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie OO. Franciszkanów w Zamościu realizuje projekt pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” w oparciu o umowę nr POIS.08.01.00-00-1030/16 w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, osi priorytetowej „8. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działania „8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Wartość całkowita projektu wynosi 26 357 071,64 PLN, w tym kwota dofinansowania unijnego wynosi 22 344 073,06 PLN.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *