Święto Karate w Zamościu

Już w najbliższy weekend ( 6 i 7 lipca) zamojski Rynek Wielki będzie biały od strojów treningowych karate, ponieważ w tym czasie odbędzie się X Puchar Świata w Karate Tradycyjnym oraz 33 Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Roztocza.

W tym roku przypada 40-ta rocznica karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, dlatego Polski Związek Karate Tradycyjnego podjął decyzję, że tegoroczna jubileuszowa X edycja Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się 6 lipca (sobota) właśnie w Zamościu.

Zawody rangi światowej to dla Zamościa wyróżnienie, a pod względem organizacyjnym wielkie wyzwanie. Puchar Świata oprócz Mistrzostw Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń w karate tradycyjnym.
Starania w organizacji wydarzenia poczynił pochodzący z Biłgoraja, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Sensei Andrzej Maciejewski. W 1992 roku w Montrealu na Mistrzostwach Świata zdobył pierwszy złoty medal drużynowy dla Polski, co zapoczątkowało drogę do sukcesów i rozwój karate w naszym regionie.

Puchar Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się systemem zbliżonym do systemu pucharowego. Jest to przegląd wszystkich konkurencji, które rozgrywane są podczas Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata. W zawodach wystartuje 16 najlepszych zawodników (8 kobiet i 8 mężczyzn) m.in. z Rumunii, Serbii, Włoch, Czech, Ukrainy, Anglii i Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach krajowych

W programie Pucharu Świata o godz. 12.00 zaplanowano wspólny trening dla wszystkich mieszkańców Zamościa, a o godz. 15.00 oficjalne otwarcie zawodów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału we wspólnym treningu ponieważ będzie można zapoznać się z karate, a także porozmawiać z zawodnikami oraz zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

PROGRAM ZAWODÓW

04.07.2019 r. (czwartek)
godz. 17.00- 19.00- przyjazd do Zamościa,

05.07.2019 r. (piątek)
godz. 10.00- trening – zawodnicy i sędziowie (Kazamaty),
godz. 19.00- trening z sensei Ilija Jorga (Kazamaty),

06.07.2019 r. (sobota)
godz. 10.00- trening z sensei Ilija Jorga (Kazamaty),
godz. 12.00- trening prezentacyjny na Rynku Wielkim w Zamościu,
godz. 15.00- X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate- do,
godz. 19.00- karate piknik z okazji 40-lecia karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie (Kazamaty),

07.07.2019 r. (niedziela)
godz. 9.00- XXX Puchar Roztocza w Karate Tradycyjnym (sędziowanie), z prezydentem miasta goszczącego Zamość

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *