Światowe Dni Młodzieży – Dzień Sportu , otwarcie zawodów

Światowe Dni Młodzieży. Jest to wydarzenie religijne, święto młodych ludzi, nadziei Kościoła. W tym roku będą ono przeżywane w Polsce, w Krakowie, w dniach od 25 do 31 lipca. W diecezji zamojsko-lubaczowskiej  Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się 20.07.

W programie „Dni w Diecezji” znalazł się dzień kultury i sportu w piątek 22 lipca. Dla pielgrzymów i polskiej młodzieży w rejonie zamojskim i hrubieszowskim przygotowany był międzynarodowy turniej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Głównym koordynatorem dnia sportu była pani Małgorzata Farion, która powiedziała nam

...,,W ramach ŚDM każda diecezja przygotowała program dla swoich uczestników i jednym z dni jest Dzień Sportu. Nasze uroczystości były zorganizowane z uwzględnieniem ceremoniału olimpijskiego ponieważ jest to wyjątkowy Rok w Kościele katolickim i sporcie (Igrzyska Olimpijskie w RIO i UEFA EURO 2016). .Kulminacyjnym punktem był  bieg główny, który zakończył się w Bramie Zwycięstwa. Motto dzisiejszego Dnia Sporu to słowa z listu św. Pawła , w dobrych zawodach wystąpiłem,bieg ukończyłem , wiarę ustrzegłem” Uczestnikami Dnia Sporu jest młodzież z Austrii, Ukrainy i Polski.

Po odśpiewaniu hymnu trzech państw Austrii, Ukrainy i Polski i  hymnu ŚDM
Prezydent Miasta Andrzej Wnuk przyjął meldunek o gotowości do zawodów od harcerzy i sędziów, który otwierając zawody życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i miłej rywalizacji. Każdy z uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Fotorelacja Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *