Ruszyła akcja „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”

Dzisiaj (9 październik) w siedzibie Stowarzyszenia „Krok za krokiem’ w  Zamościu krew w ramach akcji oddawali pracownicy, rodzice oraz sympatycy Stowarzyszenia. O zapowiadanej akcji pisaliśmy TUTAJ.

Właśnie dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia gościł krwiobus, w którym krew mogli oddać wszyscy chętni z brakiem przeciwwskazań.

Nastąpiło również uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie promowania krwiodawstwa na terenie Miasta Zamość. Porozumienie podpisali: zastępca Prezydenta Miasta Zamość – Andrzej Zastąpiło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Elżbieta Puacz oraz przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w  Zamościu – Maria Król.

Za podjęcie akcji dziękowała kierownik zamojskiego oddziału RCKiK Elżbieta TatarskaTo sytuacja niecodzienna z tego względu, że osoby niepełnosprawne, które nie mogą krwi oddawać promują krwiodawstwo wśród osób pełnosprawnych. Także ogromny szacunek i ogromne podziękowanie za promocję tego honorowego krwiodawstwa przez osoby niepełnosprawne – mówiła podczas spotkania.

Także potencjał akcji doceniła dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Elżbieta Puacz:

To jest wyzwanie dla osób zdrowych, dla osób które nie znają cierpienia, nie znają bólu, żyją i cieszą się każdym dniem. Każdy z nas w nieznanej dla niego chwili może być tym potrzebującym. Potrzebującym ratowania życia i wtedy ci anonimowi dawcy krwi będą tym wsparciem dla niego w chwilach najcięższych.

Akcja ma także wymiar symboliczny związany z obchodzonym w bieżącym roku 100-leciem odzyskania niepodległości:
To jest taka chwila na zastanowienie się dla nas także pod względem naszych przodków walczących o niepodległość, którzy podjęli walkę chociaż nie wiedzieli czy im się uda, ale podjęli walkę o powrót Polski na mapę i o zachowanie polskości i naszego języka. To dzięki nim my jesteśmy tutaj razem i cieszymy się z tego wielkiego święta. Dlatego też apelujemy do wszystkich osób, aby pamiętali o potrzebujących i dzielili się swoja krwią– dodała dyrektor Puacz.

Do oddawania krwi zachęcał także zastępca Prezydenta Zamościa Andrzej Zastąpiło:
Nie odczuwam żadnych ubocznych skutków, bo się ich nie odczuwa i naprawdę apeluje do wszystkich którzy  mogą,  bo są zdrowi.  Naprawdę to nie boli a jest to fantastyczna akcja, bo można komuś pomóc. Także naprawdę zachęcam.

Do inicjatywy Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem może przyłączyć się każdy –  wystarczy oddając krew w Punkcie Krwiodawstwa w Zamościu  przy al. Jana Pawła II 10  w szpitalu „papieskim”, podać hasło: “krok za krokiem”.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *