Portret – wystawa fotografii w Galerii Fotografii Stylowy

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autorki: Joanna Białonoga, Aleksandra Ślepko i Aleksandra Torbiczuk zaprosiły na otwarcie wystawy fotografii pt. Portret. Wernisaż odbył się 17 marca 2017 roku w Galerii Fotografii Stylowy (CKF Stylowy przy ul. Odrodzenia 9) o godzinie 16:00.

„Portret” jest drugą zbiorową wystawą autorek. W 2016 r. w Galerii „Wieszak” w II LO w Zamościu prezentowany był ich pierwszy projekt pt. „Luksografia”. „Portret” powstał w technice analogowej (zdjęcia były naświetlane na czarno-białych negatywach). Inspiracją do niego stała się wystawa eksponowana w Galerii Fotografii Ratusz pt. „Klisze przechowuje się” autorstwa Stefanii Gurdowej. Klasyczny rodowód połączony ze współczesną interpretacją młodych artystek daje niezwykły, pełen świeżości efekt. Na zdjęciach możemy zobaczyć młode dziewczyny w zainscenizowanych pozach. Fotografki, wcielając się w role niektórych modelek, stają się także bohaterkami fotograficznego zapisu. Wystawa jest efektem ponad półrocznego okresu pracy warsztatowej, jaka miała miejsce w ramach zajęć w pracowni „Negatyw”, a której tematyką był portret studyjny.

Joanna Białonoga (ur. 19 lutego 1998 roku w Hrubieszowie) – uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Fotografią interesuje się od czasów gimnazjum. Brała udział w konkursach fotograficznych, w których zdobywała wyróżnienia. Od dwóch lat uczęszcza na zajęcia fotograficzne do Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw”.

Aleksandra Ślepko (ur. 8 października 1998 roku w Zamościu) – uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Interesuje się fotografią od czasów szkoły podstawowej. W okresie gimnazjum została laureatką jednego z kilku konkursów fotograficznych, w jakich brała udział. Od prawie dwóch lat uczęszcza na zajęcia do Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw”.

Aleksandra Torbiczuk (ur. 7 marca 1998 roku w Tomaszowie Lubelskim) – uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu . Fotografią interesuje się od czasów szkoły podstawowej. W okresie gimnazjum brała udział w pierwszych konkursach fotograficznych, zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia. Od dwóch lat uczęszcza na zajęcia fotograficzne do Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw”.

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw” istnieje przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Jej założycielem i instruktorem jest Andrzej Pogudz. Pracownia mieści się na ulicy J. Zamoyskiego 18 (piwnica – domofon 20). Była m.in. organizatorem Festiwalu Zamojski Tydzień Fotografii Młodych. Zajęcia odbywają się w czwartki od 16.00 do 18.30. Uczestnicy pracowni są laureatami licznych konkursów i stypendiów artystycznych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *