Od Araratu do Maroka

Od wczoraj (8 października) w Galerii Fotografii Stylowy oglądać można wystawę naszego redakcyjnego kolegi, Janka Ciosa pt. ,,MAROKO – Na dachu Maroka i w piaskach Sahary”. Wystawa jest wspomnieniem ubiegłorocznej wyprawy członków Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego do Maroka, gdzie za cel wyprawy obrali oni sobie najwyższy szczyt Afryki Północnej czyli Jabal Toubkal.

Panowie po Araracie, Kazbeku, Mont Blanc zdobyli kolejny szczyt w paśmie Atlasu Wysokiego wznoszący się na wysokość 4167 m n.p.m.

W planie wyprawy oprócz zdobycia najwyższego szczytu Atlasu znalazły się także inne atrakcje Maroka jak pustynia Sahara, Wąwóz Todra, czy Marrakesz. Plan podróżnicy wykonali w 100%.

Janek Cios jest reportażystą, dokumentalistą, członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej. To miłośnik gór i zdobywcą kilku 5-cio tysięczników. Wystawiał swoje prace w Galerii Fotografii Ratusz i Galerii Fotografii w Centrum Kultury Filmowej Stylowy. Uczestniczył również w kilkunastu wystawach zbiorowych. Publikował swoje zdjęcia także w regionalnej prasie. W GF Ratusz, w maju 2012 roku, oglądaliśmy m.in. jego wystawę „Wspomnienie beatyfikacji Jana Pawła II”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *