Nowe iluminacje świąteczne w Zamościu

Zamość ze świątecznymi atrakcjami
Na zamojskich ulicach czuć już powoli świąteczną atmosferę. W grudniu Zamość stanie się świąteczną perłą Lubelszczyzny. Na Starym Mieście mieszkańców i turystów przywita niezwykłej urody 10-metrowa choinka oraz ogromny napis I LOVE ZAMOŚĆ. Atrakcji będzie więcej.

Tańczące śnieżynki na Ratuszu
Mieszkańcy oraz osoby spędzające święta Zamościu zyskają w tym roku pretekst do zimowych rodzinnych spacerów. Na fasadzie Ratusza zagoszczą dzięki projektorom śnieżne ruchome obrazy, które dodadzą świątecznego blasku całej okolicy.

Bombka pełna uśmiechu
Na Rynku stanie ponad 3-metrowa migocząca tysiącami świateł 3-metrowa bombka, w której każdy z mieszkańców może wygodnie usiąść i uśmiechnąć się do pamiątkowego zdjęcia w niecodziennej scenerii. To znakomite dopełnienie pięknej 10-metrowej bogato zdobionej choinki, która wygląda jak naturalne drzewo.

Kochamy Zamość na święta
Zamość przyciąga turystów przez cały rok. W grudniu 2016 roku miasto przygotowało niespodziankę w postaci ogromnego napisu I LOVE ZAMOŚĆ (2 x 10 m), który powinien z miejsca stać się najczęściej fotografowaną dekoracją świąteczną Zamościa.

Stare Miasto to wizytówka Zamościa. Zależało nam, aby nasze miasto zyskało magiczne oblicze także zimą. Stąd pomysł na wyjątkowe dekoracje świetlne, obok których nie sposób przejść obojętnie. Liczymy, że zdjęcia iluminacji świątecznej w mediach społecznościowych przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym miastem jako destynacją turystyczną – mówi Marek Gajewski z Urzędu Miasta Zamościa.

Iluminacja świąteczna Zamościa obejmie także ulicę Grodzką, Solną oraz Moranda. Nad głowami przechodniów pojawią się klimatyczne sople świetlne. Dekoracje świąteczne dla Zamościa przygotowała firma Multidekor z Piastowa, lider rynku iluminacji świątecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rafał Jaczyński, opiekun projektu w Multidekor dodaje: – Cieszymy się, że nasze dekoracje przemienią i rozświetlą to wspaniałe miasto, jakim jest Zamość. Rynek Starego Miasta wyglądać będzie olśniewająco.

Warto zauważyć, że Multidekor ponadto użyczy bezpłatnie miastu 4 duże prezenty świetlne na ronda ora dekoracje latarni. (UM)

Koszt nowej iluminacji świątecznej w Zamościu to 150 tyś. zł. będzie pokryty z budżetu Miasta Zamość.

A tak Zamość wygląda na dziś

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *