Noc w ZOO – 28.08.2015

Zoo Nocą 2
28 sierpnia br. odbyła się trzecia, i jak mówią pracownicy ogrodu zoologicznego najbardziej udana, edycja nocnego zwiedzania zamojskiego ZOO.

Jak co roku, na wydarzenie sprzedano jedynie 200 biletów, ponieważ organizacyjnie trudno byłoby zapanować nad większą ilością ludzi w czasie nocnego zwiedzania ZOO. Po wstępnej prezentacji zdjęć z nocnych spacerów po dżungli Madagaskaru i prezentacji filmu przyrodniczego wicedyrektora Łukasza Sułowskiego pt: “Madagaskar – Masoala 2010”, uczestnicy zostali podzieleni na pięć ponad czterdziestoosobowych grup i w całkowitych ciemnościach poprowadzeni różnymi trasami przez ogród.

Każda grupa miała swojego przewodnika, a prowadzący zatrzymywali się przy wybranych wybiegach, zwłaszcza zamieszkałych przez zwierzęta aktywne nocą, opowiadając różne ciekawostki z ich życia. Przy pawilonie z gadami na zwiedzających czekała niespodzianka  – w asyście pielęgniarzy można było pogłaskać żywe jaszczurki i węże.

Po nocnym oprowadzaniu, które trwa ok. 1,5 godz., uczestnicy spotykali się przy ogniskach, piekąc kiełbaski, jedząc lody i śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitar i akordeonu ze szkoły muzycznej Yamaha.

Info. i foto.: Newsletter Zamościa 01/09/2015

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *