Ludobójstwo i rozważania o sensie życia – projekcje trzeciego dnia Sacrofilmu
Projekcja filmu Eclipse w reżyserii Ary Yernjakyan rozpoczęła dzisiejsze projekcje festiwalowe w Centrum Kultury Filmowej. Ten armeński 16 minutowy film krótkometrażowy pochodzący z 1993 roku to obraz dzieci i rodzin, które ucierpiały podczas ludobójstwa w Armenii.
Po projekcji widzowie mogli uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami festiwali religijnych: Anną Karapetyan z Fresco International Festival z Erywania, Arnaldo Casali i Beatą Goleńską z Popoli e Religioni z Terni, André Ferranti i Philippe Maugis z Kino i Pojednanie z La Salette oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów z Wrocławia.
Następnie zaprezentowano kultowy film autorstwa Krzysztofa Zanussiego pt.Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową.
To dramat z 2000 roku z wybitną kreacją Zbigniewa Zapasiewicza, który jako Tomasz – sześćdziesięcioletni lekarz- podejrzewa, że jest nieuleczalnie chory. Testy potwierdzają jego obawy. Bohater jest niewierzący, ale bliskość końca stawia przed nim pytanie o sens życia i śmierci. Odpowiedź – a raczej znak – przychodzi niespodziewanie w szpitalnym pokoju…
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji