Ludobójstwo i rozważania o sensie życia – projekcje trzeciego dnia Sacrofilmu

Projekcja filmu Eclipse w reżyserii Ary Yernjakyan rozpoczęła dzisiejsze projekcje festiwalowe w Centrum Kultury Filmowej. Ten armeński 16 minutowy film krótkometrażowy pochodzący z 1993 roku to obraz dzieci i rodzin, które ucierpiały podczas ludobójstwa w Armenii.

Po projekcji widzowie mogli uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami festiwali religijnych: Anną Karapetyan z Fresco International Festival z Erywania, Arnaldo Casali i Beatą Goleńską z Popoli e Religioni z Terni, André Ferranti i Philippe Maugis z Kino i Pojednanie z La Salette oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów z Wrocławia.

Następnie zaprezentowano kultowy film autorstwa Krzysztofa Zanussiego pt.Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową.

 To dramat z 2000 roku z wybitną kreacją Zbigniewa Zapasiewicza, który jako Tomasz – sześćdziesięcioletni lekarz- podejrzewa, że jest nieuleczalnie chory. Testy potwierdzają jego obawy. Bohater jest niewierzący, ale bliskość końca stawia przed nim pytanie o sens życia i śmierci. Odpowiedź – a raczej znak – przychodzi niespodziewanie w szpitalnym pokoju…

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji

Projekcja filmu Eclipse reż A. Yernjakyan oraz spotkanie z przedstawicielami festiwali religijnych.

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 2 marca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.