KOSZYKÓWKA NA RYNKU WIELKIM

Na zamojskim rynku, przez dwa dni, toczyła się rywalizacja w turnieju finałowym BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2017 w koszykówce 3×3. Dopisała pogoda, widzowie oraz wspaniała atmosfera i niezwykła walka w każdej rozgrywanej kategorii. Główną kategorię OPEN MĘŻCZYZN wygrała drużyna ADRIAN I PRZYJACIELE z Łańcuta pokonując w finale STREET TEAM ze Stargardu 18:16. Miejsce trzecie zdobył SLAM DRINKERS Biłgoraj, a czwarte KU CHWALE Zelów. W kategorii singlistów najlepszy okazał się Marcin ZARZECZNY który w finale pokonał Tomasza KOSMALĘ 9:7. Na miejscu trzecim był Mateusz GAZARKIEWICZ, a na czwartym Dmytro VOVCHUK. W parach mieszanych tryumfowała A NO TA KAROLINA ze Skierniewic /Karolina ZABORSKA i Kacper DOMINIAK/ którzy w finale 11:10 pokonali THE BEST COMPANY Poznań /Monika SIBORA i T omasz BŁASZAK/. Na miejscu trzecim BEZ NAZWY Kołobrzeg /Aleksandra JAGODZIŃSKA, Emmanuel HUC/ a na czwartym BiJ Łańcut /Julia HATALSKA, Bartosz CZERWONKA/ W kategorii FAMILY najlepsi okazali się INGLOT I PRZYJACIELE Łańcut po zwycięstwie 21:13 nad MY PO BLENDERY z Włocławka. Na miejscu trzecim GRUBY ICH ZJE z Kutna. Podczas turnieju finałowego rozegrano już po raz trzeci finał konkursu rzutowego dla publiczności. Zwycięzcą został Michał SWACHA z Biłgoraja, który zabrał do domu Ekspress do kawy marki BOSCH. Turniej uatrakcyjniło szereg atrakcji w formie pokazów artystycznych wsadów piłki do kosza /Dmytro “Smoove” Krivienko/ freestyla /Mieszko Włodarczyk/ oraz konkursów dla publiczności. Całość organizacyjnie wspierały władze miasta Zamościa, a niezwykłego uroku imprezie dodała ceremonia wręczenia medali, pucharów i nagród przeprowadzona z wykorzystaniem charakterystycznych schodów do zamojskiego ratusza.

Tekst oraz fotorelację dostarczył Mirosław Chmiel.