Akcja dla Julki w ZSP nr 5 w Zamościu – 29.10.2014 r.

„Życie nie tylko po to jest by brać,
Życie nie po to by bezczynnie stać…”

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 zorganizowali Koncert Charytatywny pod hasłem “Gramy dla Julki”, który odbył się dnia 29 października 2014 r. (środa) o godz. 16.00 w hali sportowej szkoły.

Podczas uroczystej gali zbierano pieniądze na operację nóżek Julii Piskorskiej    z Lubartowa, która urodziła się bez kości strzałkowych, piętowych, skokowych i wszystkich paluszków. Schorzenie to zdarza się raz na dwieście pięćdziesiąt tysięcy przypadków i całkowicie uniemożliwia prawidłowe poruszanie się. Dziecko objęte jest opieką fundacji “Zdążyć z Pomocą”.

Słowa wielkiego Polaka Jana Pawła II:  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, stały się mottem przewodnim akcji.

Na wypełnionej widzami hali sportowej 22 wykonawców – uczniów, absolwentów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 5, tancerzy Szkoły Tańca Myka, zespołu Zamojszczyzna i grupy tanecznej Raptis – grało, śpiewało oraz tańczyło dla Julki. Równocześnie z koncertem prowadzona była sprzedaż ciast ofiarowanych przez rodziców uczniów ZS Nr 5. Cały przychód  z  ich sprzedaży oraz z biletów wstępu zostanie przekazany na operację małej Julci.

Do tej wyjątkowej akcji włączyła się cała społeczność naszej szkoły – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na operację chorej dziewczynki. Zebrano 328, 30 zł. Pieniądze zgromadzone podczas akcji w naszej szkole zostały przekazane przez delegację wychowanków szkolnego internatu, którzy wraz z opiekunem, p. Moniką Poździk, podziwiali      z widowni to niezwykłe przedsięwzięcie. Dyrekcja ZS Nr 5 oraz organizatorzy dziękowali za włączenie się społeczności naszej szkoły w akcję pomocy małej Julci.

Tekst: p. Monika Poździk, Anita Pawełczak

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *