Accantus w Zamościu !

Accantus w Zamościu !
W czwartek, 11 lutego 2016 o godz. 19:00 w sali Widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13 odbył się pierwszy Nadzwyczajny Koncert Musicalowy!!! Accantus Symfonicznie (drugi odbył się 12.02)
wykonawcy
Zespół Studia Accantus oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutąTadeusza Wicherka.
Premiera najpiękniejszych utworów musicalowych wykonywanych przez solistów Studia Accantus!

W koncercie wystąpili (od lewej)
Sylwia Przetak, Jarosław Kozielski Sylwia Banasik, Wiktor Korszla, Karolina Warchoł, Kuba Jurzyk, Zuzanna Makowska, Paweł Izdebski, Natalia Piotrowska, Adrian Wiśniewski
reżyserem Studia Accantus jest Bartek Kozielski
Utwory zaaranżował na Orkiestrę Symfoniczną aranżer Orkiestry Zbigniew Małkowicz.

 Wspaniały koncert trwał z przerwą i bisami około trzech godzin. Nie było zmęczenia a wręcz przeciwnie radość i euforia z delektowania się wspaniałym wykonaniem piosenek. Wykonano 23 utwory min. 
,, Krąg życia ” , ,,Arabska noc”, ,,  Wyśniłam sen’, ,, Kolorowy wiatr”, ,, Ani słowa “, ,, Wcale nie, ależ tak “, ,,Gdy wierzysz ‘, ,,Król lwiej skały’. Na koniec koncertu dyr. Orkiestry Pan Tadeusz Wicherek opowiedział historię poznania się ze Studiem Accantus.

Tadeusz Wicherek  ,, od wielu lat szukał młodego, utalentowanego polskiego zespołu, aby móc wspólnie tworzyć nowe, wielkie dzieła. Kiedy wreszcie w 2014 roku odkrył Studio Accantus i skontaktował się z Bartkiem Kozielskim, zaczęła się współpraca Orkiestry z Zamościa z Zespołem z Warszawy.
Wspólnie zagraliśmy już koncerty:
Polskie Kolędy – 06 stycznia 2015 roku – śpiewane w sposób tradycyjny i jednocześnie z Accantusowym urokiem
ABBA Symfonicznie – 09 października 2016 roku – koncert śpiewany w języku angielskim, Zespół zgodził się zaśpiewać nie po polsku, aby zachować naturalne i znane piękno tej muzyki.
Wieczór z Namysłowskim – 06 listopada 2016 roku – polska muzyka ludowa założyciela orkiestry Karola Namysłowskiego wykonana przez troje młodych wokalistów (Sylwia Przetak, Kuba Jurzyk, Zuzanna Makowska)
Accantus Symfonicznie – 11 oraz 12 lutego 2016 roku – główny repertuar Studia Accantus na żywo z Orkiestrą Symfoniczną.
Misją Zespołu jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku w najlepszej formie.
Studio Accantus powstało w Warszawie w 2009 roku. Pomysłodawcą i managerem jest Bartłomiej Kozielski. Wystawiają w różnych miejscach w kraju koncert pod nazwą “Afera Mayerling” na podstawie musicalu Rudolf: Afera Mayerling. Organizują recitale artystów pod nazwą “Accantus na żywo”. Wystąpili w katedrze w Zamościu z orkiestrą Karola Namysłowskiego z Kolędami Polskimi, które wcześniej nagrali w projekcie Stowarzyszenia Wikimedia Polska i udostępnili[w repozytorium Wikimedia Commons. W Studiu Accantus występują między innymi: Natalia Piotrowska, Sylwia Przetak, Adrian Wiśniewski, Kuba Jurzyk.

 

podziękowania dla OLYMPUS POLSKA Olympus OM-D E-M5 

Fotorelacja Janek Cios

Fotorelaw Mirosław Chmiel

Accantus w Zamościu !
Fani zjechali się z całej Polski.
Zapraszamy na emocje.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *