4. Bieg Papieski Ziemi Zamojskiej

W niedzielne popołudnie 16 października, w 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w ramach XXII Dnia Papieskiego, w Dubie w powiecie Zamojskim odbył się 4. Bieg Papieski Ziemi Zamojskiej.

Uczestnicy zmagań w Dubie mieli do pokonania trzy trasy o symbolicznym znaczeniu. Pierwsze trasa wynosiła 1978 metrów nawiązująca do roku wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, druga 966 metrów – to data chrztu Polski i trzecia 270 metrów nawiązująca do 27 lat pontyfikatu, by uczcić pamięć papieża Polaka. Zwycięzcy poszczególnych tras otrzymali nagrody i upominki.

W tym roku wystartowało ponad 200 osób m.in. z Biłgoraja, Miączyna, Nabroża, Klemensowa, Duba, Zawalowa. Nie zabrakło dzieci,młodzieży, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Każdego uczestnik otrzymał pakiet startowy: koszulka, woda mineralna.

Na mecie, która usytuowana była na placu parafialnym parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Dubie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo dla wszystkich uczestników był przygotowany poczęstunek.

Podczas wydarzenia nie zabrakło też tańców integracyjnych, konkursów sportowych i plastycznych związanych z pontyfikatem św. Jana Pawła II oraz dmuchańców dla najmłodszych.

Organizatorem była Fundacja Gaudium et Spes. Współorganizatorami byli: Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dubie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotlicach i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dubie. Patronat nad wydarzeniem objął Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Sponsorzy i darczyńcy Biegu: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Witold Marucha Wicestarosta Zamojski, Starostwo Powiatowe w Zamościu, LHS Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z.o.o. w Zamościu, Grupa Azoty Puławy, Rodowita z Roztocza Sp. z.o.o.. Podziękowania za pomoc w organizacji biegu należą się także OSP w Dubie, KGW w Dubie i Gminie Łabunie.

„Wydarzenie „Bieg Papieski Ziemi Zamojskiej” bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego”

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Katolicki NIEDZIELA i portal życiezamoscia.pl

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *