31 sierpień 2013 r. POŻEGNANIE WAKACJI cz.1 MR. POLLACK

I już po wakacjach.
Zamojski Dom Kultury na pożegnanie wakacji zorganizował mieszkańcom i turystom wspaniały dzień wypelniony licznymi imprezami na Rynku Wielkim. O godz. 16,00 mogliśmy uczestniczyć w pokazie musztry żołnierzy z Zamojskiego Bractwa Rycerskiego jak też z pokazu strzelania w różnych sytuacjach obronnych.

O godz. 17.00 odbyl się Koncert zespołu MR. POLLACK sponsorowany przez Wiesława Fyrmanka ZPH EKO – Okna.
Zespół nawiązl miły kontakt z publicznością i zachęcił do wspólnej zabawy, publicznośc podziękowała za koncert gromkimi brawami i poprosila o bis.
Prowadzenie koncertu ; Łukasz Kot

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK…) (gitara,v ocal, programowanie) i Grzegorz Polak(Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery..) (bębny, aranżacje). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali płytę pt.”QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International ,występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem („Brathanki”,) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A. /Kombii. Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”. Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd. W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy. W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Zapraszamy na wspomnienie tych chwil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *