31 sierpień 2013 r. POŻEGNANIE WAKACJI cz.1 MR. POLLACK

I już po wakacjach.
Zamojski Dom Kultury na pożegnanie wakacji zorganizował mieszkańcom i turystom wspaniały dzień wypelniony licznymi imprezami na Rynku Wielkim. O godz. 16,00 mogliśmy uczestniczyć w pokazie musztry żołnierzy z Zamojskiego Bractwa Rycerskiego jak też z pokazu strzelania w różnych sytuacjach obronnych.

O godz. 17.00 odbyl się Koncert zespołu MR. POLLACK sponsorowany przez Wiesława Fyrmanka ZPH EKO – Okna.
Zespół nawiązl miły kontakt z publicznością i zachęcił do wspólnej zabawy, publicznośc podziękowała za koncert gromkimi brawami i poprosila o bis.
Prowadzenie koncertu ; Łukasz Kot

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK…) (gitara,v ocal, programowanie) i Grzegorz Polak(Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery..) (bębny, aranżacje). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali płytę pt.”QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International ,występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem („Brathanki”,) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A. /Kombii. Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”. Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd. W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy. W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Zapraszamy na wspomnienie tych chwil

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *