3. Zamojski Festiwal Filmowy – spotkanie z twórcami

Rozpoczął się 3. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” widzowie obejrzeli 14 filmów dokumentalnych i reportaży. W spotkaniach z publicznością wzięli udział twórcy filmowi: Krzysztof Magowski, Witold Będkowski (Sen o Warszewie), Małgorzata Walczak (Jaster – tajemnica Hela), Adam Sikorski (Jeżeli zapomnimy o nich …), Maciej Wojciechowski (Sieroty Wołynia – córki Zamościa).

12 sierpnia 2015 o godz. 12:00 w CKF Stylowy w ramach 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” odbyły się warsztaty pt,, „Było, nie minęło…” Warsztaty o tematyce historycznej, które poprowadził Adam Sikorski. Spotkanie skierowane było do młodzieży oraz do pasjonatów historii w każdym wieku. Uczestnicy dowiedzieli się jak dokumentować historię swojej rodziny, poszukiwać śladów minionych dziejów w najbliższym otoczeniu, odkrywać bohaterów lokalnej społeczności.

 

Wyjątkowym pokazem konkursowym był film Sieroty Wołynia – córki Zamościa. To historia trzech dziewczynek pochodzących z Wołynia, które w czasie II wojny światowej zostały osierocone w wyniku ludobójczych działań UPA. Pod koniec wojny przyjęto je do sierocińca w Zamościu. Tu dorastały, tu założyły rodziny i tu mieszkają, ale ich życie zostało na zawsze naznaczone tragicznym piętnem mordów na Wołyniu. W projekcji oraz spotkaniu uczestniczyły bohaterki filmu oraz reżyser Maciej Wojciechowski. ( materiał CKF )

Fotorelacja Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *