25-lat Klubu Tenisowego Return

Wczoraj (12 października) na hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się uroczysta gala jubileuszu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return.

Klub Tenisowy „Return” powstał 30 grudnia 1993 r. z inicjatywy redaktora Janusza Kawałko. Dziś „Return” dysponuje siedmioma oświetlonymi kortami z trybunami i domkiem klubowym. Szkolenie w „Returnie” prowadzone jest w 12 grupach. Kadrę szkoleniową stanowi 4 trenerów: Czesław Czerniecki, Artur Zawiślak, Artur Orłowski i Urszula Kawałko. Od początku istnienia klub był organizatorem wielu imprez, m.in. Tenisowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy, Mistrzostw Polski Juniorów, Tenisowego Pucharu Polski Dziennikarzy Radiowych i Telewizyjnych, turnieju „Z Rakietą do Europy”, tenisowego Pucharu NIBCO, turniejów dla lekarzy, prawników, nauczycieli i energetyków. W trosce o zachowanie pamięci o zmarłych tragicznie zawodniczkach i członkach Klubu „Return” organizuje OTK – Memoriał Martynki Schütz i Zuzanki Teresińskiej oraz Tenisowy Turniej Lekarzy – Memoriał Tomasza Teresińskiego. W rankingu PZT klub cyklicznie znajduje się w gronie 50 najlepszych w kraju, a na Lubelszczyźnie w pierwszej trójce. Wśród wszystkich klubów miasta Zamość „Return” plasuje się na 4 pozycji. W 1997 r. w rankingu UKFiT „Return” zajął zaś 12 miejsce w Polsce.

„Return” to klub rodzinny i wielopokoleniowy. Jest to także stowarzyszenie ludzi otwartych i przyjaznych sobie. Działalność „Returnu” dostrzegana i wysoko oceniana jest przez samorządowe władze Zamościa, a także przez Polski Związek Tenisowy w Warszawie. Podczas wizyty w klubie w 1997 r. redaktor Bogdan Tomaszewski, wybitny znawca i propagator tenisa, w kronice klubu napisał: „Dziękuję za zaproszenie do Klubu „Return”. Jest tu piękniej i serdeczniej niż w największych klubach w Polsce. To zasługa pięknych, dzielnych ludzi – tenisistów prawdziwych”.

Aktualnie w Zarządzie Klubu znajdują się:
Prezes Zarządu: Jacek Podkościelny
Wiceprezes: Artur Zawiślak
Wiceprezes: Jan Papierz
Skarbnik: Małgorzata Rozsypał- Gawliczek
Sekretarz: Przemysław Gorzko
Członkowie: Piotr Podkościelny, Jerzy Pędzierski,  Aleksander Błądek.

Podczas wczorajszej uroczystości wręczono podziękowania za wkład funkcjonowania i powstanie Klubu otrzymały wszystkie instytucje wspierające, sędziowie, działacze i zawodnicy. Inicjator powstania Klubu i pierwszy szkoleniowiec czyli Janusz Kawałko otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Zamość medal „Zasłużony dla Zamościa”.
Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek okolicznościowym tortem.

Zapraszamy do obejrzenia wideo- i fotorelacji

25-lat Klubu Tenisowego Return

25-lat Klubu Tenisowego Return.(12 października) na hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się uroczysta gala jubileuszu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return.

Opublikowany przez Życie Zamościa Sobota, 13 października 2018

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *