Kredyt gotówkowy dla Polaków pracujących za granicą

Kredyt gotówkowy uznawany jest za doskonałe źródło finansowego wsparcia. Wszystko dlatego, że tego rodzaju zobowiązania są udzielane na naprawdę atrakcyjnych warunkach, a kredytobiorca zyskuje optymalne bezpieczeństwo poprzez współpracę z instytucją bankową. Warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy na terenie naszego kraju może być udzielany jedynie w polskiej walucie.

Czy oznacza to, że Polacy zarabiający poza granicami naszego kraju nie mogą się o takowy ubiegać? Czy wnioski o kredyt gotówkowy dla Polaków pracujących za granicą są odrzucane? A jeśli istnieje możliwość podjęcia współpracy, to jakie warunki wykazuje kredyt dla pracujących za granicą obywateli naszego kraju? O szczegółach piszemy poniżej.

Szukając kredyt gotówkowego warto sprawdzić porównywarkę https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , która umożliwi nam dobranie idealnego kredytu.

Kredyt gotówkowy – kto może zaciągnąć?

Warunki kredytowe w zakresie osób ubiegających się o takie zobowiązanie, jak i współpracy z instytucją bankową określają przepisy polskiego prawa bankowego. Zgodnie z nimi, kredyt gotówkowy może być udzielany w rodzimej walucie i głównie Polakom zarabiających w polskich złotych. Na kredyt gotówkowy mogą liczyć osoby pełnoletnie, które mają obywatelstwo polskie.

Warto jednak wskazać, że na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, przez co banki muszą starać się o zainteresowanie każdego klienta. Rozszerzają więc swoją ofertę, by móc trafiać do szerokiego grona potencjalnych kredytobiorców. Co więcej, udzielane przez nie zobowiązania są coraz bardziej atrakcyjne i opłacalne.

By móc pozyskiwać klientów wiarygodnych i w pełni wypłacalnych, coraz więcej banków posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą. Należy przyznać, że na obczyźnie zarabia przecież ogrom naszych rodaków i nadal spora liczba Polaków decyduje się na wyjazd z naszego kraju w celach zarobkowych. Podejmując pracę poza granicami naszego kraju, mogą liczyć na lepsze warunki zatrudnienia i wyższe wynagrodzenie. Dzięki temu przez banki uznawani są za idealnych klientów, którzy spłacą zaciągnięte zobowiązanie w terminie. W ich przypadku ryzyko kredytowe jest niewielkie, natomiast z reguły i tak kredyt gotówkowy dla takich osób charakteryzuje się większymi ograniczeniami.

Kredyt gotówkowy – jakie warunki muszą spełnić zarabiający poza Polską?

Każdy bank komercyjny działający na terenie Polski realizuje własną politykę kredytową. Zgodnie z nią kredyt dla Polaków pracujących za granicą jest możliwy, ale na specyficznych warunkach i z pewnymi ograniczeniami bądź całkowicie niedostępny.

Instytucje bankowe, które kredyt gotówkowy udzielają również obywatelom Polski, którzy nie zarabiają na terytorium naszego kraju, żądają, by firma, która zatrudnia przyszłego Polaka posiadała chociażby oddział w Polsce. Klient banku zobowiązany jest wtedy dostarczyć stosowne zaświadczenie.

Dla niektórych banków zatrudnienie nie ma tak naprawdę znaczenie, jeśli tylko generowane są stałe, wystarczające zarobki. Nie jest brana pod uwagę waluta generowanych dochodów, ale kredyt gotówkowy zawsze udzielany jest w złotówkach. Proces weryfikacji potencjalnego klienta odbywa się więc na dotychczasowych zasadach. Generowany jest raport BIK, by móc oszacować historię kredytową – być może przyszły kredytobiorca posiada długi z tytułu niespłacanych kredytów wziętych wcześniej albo nie reguluje zobowiązań tego rodzaju w wyznaczonym terminie. Zdolność kredytowa weryfikowana jest także poprzez sprawdzenie wpływów na konto. Jeśli zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, kredytobiorca zawsze może zaciągnąć kredyt gotówkowy z poręczycielem.

Jak znaleźć kredyt gotówkowy dla Polaków, którzy zarabiają poza granicami?

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt w Polsce na zarobki zagraniczne, w pierwszej kolejności musisz wybrać instytucję bankową, z którą w ogóle będziesz mógł rozpocząć taką współpracę. Jak wspominaliśmy na początku, nie każdy bank oferuje kredyty klientom, którzy zarabiają w innej niż w polskiej walucie.

Aby zweryfikować instytucje bankowe, które nie odrzucają wniosków takich osób, warto korzystać z rankingu kredytowego na Totalmoney.pl. To zestawienie dostępne w internecie, które uwzględnia właśnie kluczowe dla kredytobiorcy parametry. Można więc wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „ranking kredytów dla zarabiających poza Polską”, by znaleźć porównanie tylko tych ofert, z których można skorzystać. Oczywiście, sama możliwość zaciągnięcia zobowiązania w Polsce, jeśli dochody generowane są za granicą, nie jest jedynym czynnikiem, który ma wpływać na ostateczną decyzję o współpracy. Liczą się także same warunki kredytowe. Te mogą się przecież różnić oprocentowaniem, marżą, dodatkowymi opłatami, jak prowizja, odsetki czy konieczność wykupienia ubezpieczenia. Banki mogą narzucać nieco wyższe koszty tym specyficznym klientom, by minimalizować ryzyko kredytowe. Właśnie dlatego dobrze jest porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert różnych instytucji bankowych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *