Zderzenie trzech pojazdów. Przyczyną nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą Seatem.

21-latka kierując Seatem na ul. Piłsudskiego włączała się do ruchu. Nie ustąpiła przy tym pierwszeństwa i uderzyła w BMW, ten pojazd z kolei uderzył w nadjeżdżającą Kię. Na szczęście kierujący nie odnieśli obrażeń. Kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Otrzymała go 21-latka z powiatu hrubieszowskiego, która kierowała Seatem.

Do kolizji doszło w sobotę w Zamościu na ulicy Piłsudskiego około godziny 15:30. Na miejscu pracowali policjanci z zamojskiego ruchu drogowego. W czasie wykonanych tam czynności ustalili, że kierująca Seatem włączała się do ruchu. Wykonując ten manewr nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi i doprowadziła do zderzenia z BMW. Po tym siła uderzenia przesunęła BMW i w konsekwencji samochód najechał na poruszającą się ulicą Piłsudskiego kierującą pojazdem marki Kia.

Seatem kierowała 21-latka z powiatu hrubieszowskiego, BMW – mieszkaniec Zamościa w wieku 31 lat, natomiast Kią zamieszkały w gminie Zamość 48-latek.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, na szczęście ze zdarzenia wyszli bez obrażeń. BMW i Seat po kolizji nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy. Policjanci zatrzymali, więc ich dowody rejestracyjne.

Dla kierującej Seatem 21-latki kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, ponadto jej konto zasiliło 10 punktów karnych.

Kierując pojazdem zachowajmy ostrożność. Włączając się do ruchu zawsze wcześniej obserwując otoczenie dokładnie sprawdźmy, czy manewr ten nie spowoduje zagrożenia dla nas i innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *