Wystawa batików Bartosza Stadnika w PLSP w Zamościu

„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbył się 18 lutego 2020 r. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.
Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.
Wystawa, organizowana w ramach innowacji pod nazwą „Wędrująca wystawa”, jest drugą prezentacją twórczości młodych, uzdolnionych artystów. Innowacja prowadzona jest przy współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu z Młodzieżowym Domem Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.
Galerię zamojskiego „Plastyka” tłumnie wypełniła młodzież przybyła na wystawę, którą uroczyście otworzyła Pani Marzena Tadeusz dyrektor PLSP oraz Pani Katarzyna Pleskaczyńska dyrektor MDK.
Obie Panie po powitaniu gości i przedstawieniu idei wystawy oddały głos Bartoszowi, który podziękował za umożliwienie mu prezentacji swoich prac poza murami MDK, w szkole do której od września ubiegłego roku uczęszcza. Następnie głos zabrała Pani Magdalena Cieplechowicz- Buczak nauczyciel prowadząca Bartosza, która wraz z Oliwią Kuźma, wychowanką MDK, przedstawiła drogę artystyczną Bartosza.
Wystawę przez kolejne dwa tygodnie będzie można oglądać w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. ( materiał nadesłany)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *