Wieczór autorski Stanisława Orłowskiego – ZAPROSZENIE

W imieniu Stanisława Orłowskiego założyciela i honorowego prezesa Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego serdecznie zapraszamy na wieczór autorski promujący album “Dwie dekady. Zamość w latach 1980-2000”,  który odbędzie się 02 marca 2018 roku, o godzinie 17.00  w Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej  przy ul. Łukasińskiego 2E – Restauracja “Luneta”.

Album jest zbiorem fotografii szczególnie prezentującym życie mieszkańców miasta Zamościa w tamtych latach. Autor nie skupiał się nad zabytkami miasta lecz chciał przekazać dla pokoleń czasy minione, atmosferę tamtych lat, modę i jak ludzie spędzali swój wolny czas. Jak sam autor z sentymentem mówi, widać było życie w tamtych latach a dzisiaj w dobie komórek, internetu nie mamy czasu dla siebie.

Album do nabycia w Zamojskim Ośrodku Informacji Turystycznej,  Fortecznym Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej w Zamościu.

Stanisław Marian Orłowski urodził się i mieszka w Zamościu, tu też ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego. Studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Życie zawodowe poświęcił budownictwu i zabytkom Zamojszczyzny. Obecnie na emeryturze. Fotografią zainteresował się w latach pięćdziesiątych XX wieku. W roku 1959 został członkiem lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego i po raz pierwszy uczestniczył w lubelskiej wystawie fotografii. W roku 1961 zainicjował powołanie do życia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i przez 50 lat pozostawał jego prezesem (od 2012 r. prezes honorowy). Przez kilka kadencji był też przewodniczącym komisji rewizyjnej Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Od 1968 do 2011 r. był organizatorem Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Zabytki”, a od 1988 r. prowadził też społecznie zamojską Galerię Fotografii „Ratusz”. Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek honorowy: „Zasłużony dla fotografii polskiej” Fotoklubu RP, Związku Polskich Fotografów Przyrody, a także Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Uprawia głównie fotografię rodzajową i pejzażową, a szczególnym obszarem jego zainteresowań fotograficznych jest rodzinne miasto Zamość. Autor i uczestnik wielu wystaw.

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *