Udany weekend lekkoatletów z “Agrosu”

Bardzo udanie startują na hali lekkoatleci Klubu Sportowego „AGROS” Zamość. Podczas Halowych zawodów w Spale podopieczny trenera Andrzeja Gdańskiego, Dominik Kopeć zwyciężył w biegu sprinterskim na 60 m z czasem 6.68 s uzyskując minimum na Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędzie się w Glasgow w dniach  1-3 marca. Bardzo dobrze wypadli też inni sprinterzy na dystansie 60 m.

Patryk Krupa U-18 osiągnął 6.95 s co jest trzecim rezultatem natomiast Kinga Głuchowska 7.80 s co jest czwartym rezultatem na listach krajowych w grupie juniorów młodszych w 2019 r.

W biegu na 60 m przez płotki U-20 Konstanty Łukaszek zajął III miejsce z rekordem życiowym 8.28 s

Kornel Warszawski – U-20 wygrał konkurs pchnięcia kulą (6 kg) z rezultatem 18.38 m co jest także rekordem życiowym tego zawodnika.

VI miejsce w skoku w dal zajął Kacper Lemieszek z rekordem życiowym 6,76 m. Te rezultaty dobrze rokują przed startami w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 rozpoczynających się w najbliższy piątek, 8 lutego w Toruniu.

Z kolei w Halowym Mityngu w Toruniu Przemysław Adamski uzyskał w biegu na 200 m bardzo dobry rezultat 21.60s