SEMIRAMIDA – transmisja z The Metropolitan Opera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na transmisję przedstawienia operowego z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 10 marca 2018, godz. 18:55 na kinowym ekranie miłość i zazdrość, zemsta i boskie znaki. Taka jest „Semiramida” – wielka opera Gioachina Rossiniego.

Libretto nie ma nic wspólnego z historyczną królową Semiramidą (tą od babilońskich wiszących ogrodów), ale jest okazją do zaprezentowania kunsztu śpiewaczego na najwyższym poziomie. Opera stawia olbrzymie wymagania przed wykonawcami. Sopranowa partia Semiramidy jest jedną z nielicznych popisowych ról napisanych przez Rossiniego dla tego typu głosu. Wielka aria w ogrodzie i duet z Arsacem, pełne ozdobników, to klejnoty do korony każdego sopranu koloraturowego. Nie mniej najeżona trudnościami jest partia wojownika Arsace – ukochanego i, jak się okazuje ostatecznie – syna Semiramidy. Jest to tzw. rola spodenkowa, czyli rola męska przewidziana do wykonywania przez kobietę.

To jedna z ostatnich transmisji operowych w sezonie 2017/18. Przed zamojską publicznością jeszcze dwa tytuły: LUIZA MILLER Giuseppe Verdiego (14.04.2018) oraz KOPCIUSZEK Julesa Masseneta (28.04.2018).
Bilety: 50 zł do nabycia w kasach CKF Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639 23 13 lub online: www.stylowy.net

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *