Przygotowania uczniów do konkursu „Baw się i bądź bezpieczny” pod czujnym okiem policjanta

Policjanci z Zamościa włączyli się do udziału w międzyszkolnym konkursie „Baw się i bądź bezpieczny”, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach przygotowań do konkursu policjant spotkał się z uczniami szkół, które przystąpiły do udziału w przedsięwzięciu. Tematem spotkań było bezpieczeństwo, zwłaszcza dotyczące ruchu drogowego. Konkurs odbędzie się 30 maja w Szkole Podstawowej w Bodaczowie, która jest nie tylko uczestnikiem, ale i organizatorem turnieju.

Międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Decyzję o przeprowadzeniu konkursu wśród uczniów podjęła dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie ich kreatywności i wrażliwości artystycznej. Do uczestnictwa w konkursie przystąpiły poza szkołą w Bodaczowie także szkoły w Wielączy, Zawadzie, oraz szkoły numer 1 i 3 ze Szczebrzeszyna.

Z uwagi na tematykę konkursu w przygotowaniu uczniów nie mogło zabraknąć policjantów.

W ostatnich dniach w ramach przygotowań do konkursu policjant zajmujący się w zamojskiej komendzie profilaktyką spotkał się z uczniami klas I – III szkół biorących udział w konkursie. Uczestnikom spotkań opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o znakach i przepisach drogowych. Przekazał wiedzę o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz w jaki sposób poradzić sobie, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego. Rozmowa policjanta z uczniami miała także na celu zwiększenia ich świadomości zagrożeń, na jakie mogą być narażeni.

Spotkanie z policjantem to jeden z etapów przygotowań do konkursowych zmagań, w ramach przedsięwzięcia przewidziane jest także zaangażowanie dzieci w działalność artystyczną. Poza znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego uczniowie będą musieli  przygotować plakat związany z tematyką konkursu oraz ułożyć wierszyk o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Konkurs odbędzie się 30 maja bieżącego roku w szkole w Bodaczowie . I w tym dniu nie zabraknie w szkole policjantów, którzy będą wspierać młodych uczestników. Mundurowi wezmą także udział w pracach komisji konkursowej oceniając wiedzę i zdolności artystyczne uczestników.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *