Przygotowania uczniów do konkursu „Baw się i bądź bezpieczny” pod czujnym okiem policjanta

Policjanci z Zamościa włączyli się do udziału w międzyszkolnym konkursie „Baw się i bądź bezpieczny”, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach przygotowań do konkursu policjant spotkał się z uczniami szkół, które przystąpiły do udziału w przedsięwzięciu. Tematem spotkań było bezpieczeństwo, zwłaszcza dotyczące ruchu drogowego. Konkurs odbędzie się 30 maja w Szkole Podstawowej w Bodaczowie, która jest nie tylko uczestnikiem, ale i organizatorem turnieju.

Międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Decyzję o przeprowadzeniu konkursu wśród uczniów podjęła dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie ich kreatywności i wrażliwości artystycznej. Do uczestnictwa w konkursie przystąpiły poza szkołą w Bodaczowie także szkoły w Wielączy, Zawadzie, oraz szkoły numer 1 i 3 ze Szczebrzeszyna.

Z uwagi na tematykę konkursu w przygotowaniu uczniów nie mogło zabraknąć policjantów.

W ostatnich dniach w ramach przygotowań do konkursu policjant zajmujący się w zamojskiej komendzie profilaktyką spotkał się z uczniami klas I – III szkół biorących udział w konkursie. Uczestnikom spotkań opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o znakach i przepisach drogowych. Przekazał wiedzę o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz w jaki sposób poradzić sobie, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego. Rozmowa policjanta z uczniami miała także na celu zwiększenia ich świadomości zagrożeń, na jakie mogą być narażeni.

Spotkanie z policjantem to jeden z etapów przygotowań do konkursowych zmagań, w ramach przedsięwzięcia przewidziane jest także zaangażowanie dzieci w działalność artystyczną. Poza znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego uczniowie będą musieli  przygotować plakat związany z tematyką konkursu oraz ułożyć wierszyk o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Konkurs odbędzie się 30 maja bieżącego roku w szkole w Bodaczowie . I w tym dniu nie zabraknie w szkole policjantów, którzy będą wspierać młodych uczestników. Mundurowi wezmą także udział w pracach komisji konkursowej oceniając wiedzę i zdolności artystyczne uczestników.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *