Podsumowanie “Majówki” na drogach Lubelszczyzny

Podczas długiego majowego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął. W zdarzeniach drogowych 14 osób zostało rannych. Podczas działań zatrzymaliśmy łącznie 98 nietrzeźwych kierujących.

Minione 6 dni długiego majowego weekendu, to czas wytężonej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginał, natomiast 14 osób odniosło obrażenia.

W porównaniu do ubiegłorocznej majówki nastąpił spadek liczby zdarzeń drogowych. Wówczas na drogach Lubelszczyzny doszło do 21 wypadków, w których 24 osoby odniosły obrażenia ciała.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

fot. lubelskapolicja.gov.pl

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *