Orka najlepsza w medalowej!

Znakomity występ tym razem w Kraśniku 8 kwietnia odnotowali na swoim koncie pływacy Orki. W II rundzie Wojewódzkiej Ligi Juniorów ( kategoria 13 lat i starsi- bez limitu wiekowego) zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową, zdobywając 8 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.
Na miejscu drugim uplasowała się Olimpia Lublin-6 medali, na 3 Wodnik Krasnystaw-4, na 4 AZS AWF Biała Podlaska -4 medale. W Kraśniku startowało 167 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny. Świetnie Orka wypadła również w klasyfikacji drużynowej (punktowej) plasując się na miejscu drugim-152 pkt., za Olimpią Lublin-209 pkt., na 3 miejscu znalazła się Fala Kraśnik-139 pkt.
Dobry występ podczas II rundy pozwolił Orce przesunąć się w klasyfikacji drużynowej obejmującej dwie rundy z miejsca 3 na miejsce 2. Aktualna tabela ligi przedstawia się następująco: 1- Olimpia Lublin-369 pkt., 2-Orka Zamość-274 pkt., 3-Fala Kraśnik-226 pkt., 4-Skarpa Lublin-196 pkt., 5-AZS AWF Biała Podlaska-183 pkt., 6-AZS UMCS Lublin-177 punktów.
Łącznie sklasyfikowanych jest obecnie 21 klubów, które zdobyły minimum 1 punkt. Indywidualne starty świetnie rozpoczęły dziewczęta na dystansie 100 m stylem dowolnym. Wygrała z nowym rekordem życiowym 1:01.03 Katarzyna Szuper, która wyprzedziła reprezentantkę AZS AWF Biała Podlaska Anhelinę Arekhavę- 1:01,09 i drugą reprezentantkę Orki Julię Malinoś-1:02.32. Wśród panów w tej samej konkurencji na miejscu 4 uplasował się Mateusz Łukaszczyk-0:55,65 . Na dystansie 200 m stylem dowolnym najszybszą zawodniczką z nową ,,życiówką” okazała się Julia Malinoś-2:14,25 a w konkurencji panów Rafał Chyrchała wywalczył medal brązowy-2:03.88. W konkurencji 50m stylem grzbietowym bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Łukaszczyk-27.43, który drugiego z kolei zawodnika Skarpy Lublin, Jakuba Sagana wyprzedził o ponad pół sekundy co w sprincie jest przewagą olbrzymią.
Bardzo lubianą konkurencją wśród zamojskich pływaczek jest dystans 200 m stylem klasycznym, gdzie rywalizują Julia Bednarz i Klaudia Malec. Tym razem żadnej z zawodniczek nie udało się stanąć na podium-znalazły się tuż za….na miejscu 4 Julia Bednarz-2:46.47 a na 5 Klaudia Malec-2:47.18.
Najważniejsze, że wysokimi lokatami mocno zapunktowały dla drużyny. O zwycięstwo na tym samym dystansie w kategorii panów jak zwykle bardzo ambitnie walczył Filip Łagoźny, który ostatecznie przegrał ze starszym rywalem z Wodnika Krasnystaw Norbertem Zacharzyńskim i uplasował się na miejscu 2-2:39.10. O kolejne zwycięstwo otarła się tym razem na 100 m stylem motylkowym
Katarzyna Szuper-1:10.43, przegrywając z Aleksandra Wilczewską -1:09.56 z Olimpii Lublin, ostatecznie zajmując miejsce 2. Na 6 miejscu w tej konkurencji , z rekordem życiowym-1:14.90 uplasowała się druga z zawodniczek Orki Zuzanna Sioma. Ostatni srebrny medal wywalczyły
dziewczęta w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym-4:44.78, przegrywając tylko z ekipą Olimpii Lublin.
Dziewczyny płynęły w składzie: Klaudia Malec-grzbiet, Julia Bednarz-żabka, Katarzyna Szuper-delfin i Julia Malinoś-kraul. Niewiele do medalu w tej samej konkurencji zabrakło chłopcom, którzy przez dwie pierwsze zmiany nawet zdecydowanie prowadzili by przez kolejne dwie spaść na miejsce 4- 4:18.62 a medal brązowy z Wisłą Puławy przegrać o 28 setnych. Sztafeta płynęła w składzie: Mateusz Łukaszczyk-grzbiet, Filip Łagoźny-klasyk, Kewin Mandziuk-delfin i Rafał Chyrchała-dowolny.
W drużynie Orki prócz wymienionych wystapili: Agnieszka Denys, Julia Poździk, Jakub Rymarz, Igor

Dubiel, Filip Sałamacha, Krzysztof Kryk, Kacper Adamowicz, Igor Czajkowski, Grzegorz Szadkowski.
Już 21-22 kwietnia w Zamościu odbędą się po raz XIII zawody pływackie ,,PUCHAR ROZTOCZA” POD
HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ.