MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO DZIECI 10-11 LAT

W sobotę 18 listopada br. w Kraśniku rozegrane zostały najważniejsze dla zawodników tych kategorii wiekowych zawody czyli Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W zawodach wystartowało dokładnie 190 (97 dziewczyn i 93 chłopców) pływaków z 16 klubów województwa.

Zamojską Orkę reprezentowało 22 zawodników, którzy w klasyfikacji medalowej uplasowali się na
bardzo wysokim 3 miejscu . I miejsce-18 medali zdobyła Fala Kraśnik, II miejsce-4 medale Wisła
Puławy, III miejsce-6 medali Orka Zamość. Nasi młodzi pływacy zdobyli 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.
Mistrzem Województwa Lubelskiego na 50 m stylem motylkowym został 11 letni Filip Dubiel-34,93. Medal srebrny wywalczył Mikołaj Trykacz-35,62 Technik-Orion Radzyń Podl. a medal brązowy zawodnik Olimpii Lublin Szymon Wroński-35,84. 4 miejsce w tej konkurencji zajął Mateusz Abraszek- Orka.
Drugi złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego na dystansie 100m stylem klasycznym w pięknym stylu wywalczył Olaf Lupa-1:29,82, drugi był Maksymilian Mich-1:32,16 AZS AWF Biała Podlaska a trzeci Danilczuk Michał-1:34,28 Technik-Orion Radzyń.

Swój pierwszy medal na tego typu imprezie zdobyła Iza Kropornicka-50 m stylem motylkowym
pokonała w czasie 43,72 co dało jej miejsce 2. Bezkonkurencyjna na tym dystansie była Amelia
Wysocka-Fala Kraśnik-33,84 a trzecia z medalem brązowym, kolejna zawodniczka Orki Natalia
Hauzner-44,50. Iza Kropornicka była bardzo blisko( dokładnie 1 sekundę) medalu brązowego na 100 m stylem zmiennym zajmując miejsce 4.

Brązowe medale dla ekipy Orki dołożyli jeszcze Piotr Abraszek i Olaf Lupa. Piotr Abraszek na 100 stylem grzbietowym-1:23,78. Pierwszy zawodnik w tej konkurencji uzyskał czas 1:15,40-Paszkowski Błażej Fala Kraśnik a drugi 1:22,35-Opolski Łukasz Technik-Orion. Olaf Lupa na 200 m stylem zmiennym ustąpił Błażejowi Paszkowskiemu z Fali-2:49,25 i i Szymonowi Wrońskiemu z Olimpii Lublin-2:53,22 zajmując trzecie miejsce z czasem 3:00,87.
W pierwszych szóstkach, w poszczególnych konkurencjach, nagradzanych dyplomami znaleźli się
jeszcze: Iza Naklica– 5 miejsce na 50m stylem motylkowym, Filip Dubiel na 100m stylem dowolnym i Mateusz Abraszek-5 na 200 m stylem zmiennym.
Na słowa uznania zasługują również pozostali zawodnicy Orki, dla których były to często pierwsze
poważne zawody pływackie a mimo stresu i ogromnej tremy poprawiali swoje ,,życiówki”-
Niedźwiedź Martyna , Biczak Anna, Poklepa Karolina, Leszkowicz Nina, Szaluś Aleksandra, Bielec
Oliwia, Zasuwa Magda, Poździk Aleksandra, Bąk Aleksander, Łuczak Krzysztof, Sawicki Wiktor,
Dobrowolski Rajner, Pisarczyk Marcin, Magryta Michał i Pęk Kacper.( info.KS Orka)