Mikołajkowe spotkanie z przedszkolakami

Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola nr 1 w Zamościu. Spotkanie było okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, w domu oraz podczas zabawy na powietrzu. Na zakończenie wizyty policjanci przekazali dzieciom odblaskowe opaski tłumacząc im jednocześnie, że noszenie tego małego mikołajkowego upominku jest bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze.

Wczoraj tuż przed wyczekiwanym przez wszystkie dzieci dniem Świętego Mikołaja dzielnicowi z naszej komendy ubrani w mikołajkowe czapki odwiedzili Przedszkole Miejskie numer 1 w Zamościu.

W czasie spotkania aspirant Roksana Kotarska oraz sierżant sztabowy Eryk Helman opowiedzieli przedszkolakom o podstawowych zasadach właściwego zachowania na drodze, przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy lub chodniku oraz apelowali o to, aby nosili odblaski.

Mundurowi mówili także o tym, jak bezpiecznie należy zachowywać się w domu oraz poza miejscem zamieszkania. Poruszyli też temat związany z koniecznością zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o pracy dzielnicowego oraz wyjaśnień policjantów na temat przeznaczenia poszczególnych elementów ich służbowego wyposażenia.

Dzieciaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały dużo pytań i wykazały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali dzieciom odblaskowe opaski tłumacząc im jednocześnie, że noszenie tego małego mikołajkowego upominku jest bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze.

Odblaskowe gadżety otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Zamość i będziemy je przekazywać najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *