Majowy weekend na drogach powiatu zamojskiego

Policjanci z Zamościa podsumowali długi majowy weekend. W czasie prowadzonych w tym czasie wzmożonych działań mundurowi ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz ponad 360 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, w tym 2 kierowców poruszających się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h. W tym czasie na naszych drogach doszło również do dwóch wypadków drogowych, w których uczestnicy doznali obrażeń oraz kilku niegroźnych kolizji.

Od piątku 29 kwietnia policjanci z Zamościa, a zwłaszcza mundurowi z wydziału ruchu drogowego monitorowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Prowadzone w tym czasie wzmożone kontrole drogowe ukierunkowane były w szczególności na sprawdzanie trzeźwości kierujących, kontrolowanie prędkości jazdy, stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganie przepisów mówiących o obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

W czasie majowego weekendu większość kierowców poruszała się zgodnie z przepisami, a stan trzeźwości kierujących nie budził żadnych zastrzeżeń. Jednak zdarzali się i tacy, którzy kierowali pojazdami znajdując się na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci ujawnili 7 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nietrzeźwych kierujących to 41-latek z gminy Krasnobród, dla którego nieodpowiedzialna jazda motocyklem po alkoholu zakończyła się obrażeniami ciała. W Majdanie Wielkim stracił panowanie nad motocyklem i doprowadził do jego przewrócenia. Trafił do szpitala. Jechał bez kasku, nie miał uprawnień do kierowania, motocykl był nieubezpieczony i bez ważnych badań technicznych. 41-latek w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Do wypadku doszło także w miniony piątek w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z Kilińskiego. Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ścieżką rowerową cykliście. 47-letni mieszkaniec gminy Zamość, który kierował jednośladem przewrócił się doznając obrażeń. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Z uwagi na to, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków, w czasie, których ludzie doznają poważnych obrażeń, a nawet giną na drodze policjanci skupili swoją uwagę na kontrolowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości. Ujawnili ponad 360 tego typu wykroczeń drogowych, w dwóch przypadkach kierujący w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. Oni poza mandatami i punktami karnymi, na trzy miesiące pożegnali się również z uprawnieniami do kierowania.

Na drogach powiatu zamojskiego odnotowaliśmy także 9 niegroźnych kolizji. W wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

Na dworze jest coraz cieplej. Taka pogoda zachęca do wyjazdów, nawet tych krótkich weekendowych. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze. Bądźmy ostrożni, stosujmy się do przepisów i znaków drogowych. Bezwzględnie zachowajmy także trzeźwość za kierownicą. Dzięki temu zwiększamy szansę na bezpieczne dotarcie do celu podróży.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *