Konferencja Prasowa 17. Edycji „Alei Sław” w Zamościu

W dniu wczorajszym (03.06.) odbyła się konferencja prasowa dotycząca 17. edycji Alei Sław w Zamościu.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują mediom za przyjęcie zaproszenia i za lata owocnej współpracy. Wsparcie w promowaniu tego wydarzenia jest nieocenione. Wierzymy, że tegoroczna edycja będzie równie ważna dla Państwa, mieszkańców Zamościa, Zamojszczyzny, Lubelszczyzny, jak i całej Polski.

Wydarzenia związane z 17. edycją Alei Sław odbędą się w dniach 5 i 6 lipca 2024 roku na ul. Grodzkiej w Starym Mieście Zamościa, jednym z najpiękniejszych miast świata, oraz na dziedzińcu Akademii Zamojskiej.

Podczas konferencji powitano wszystkich gości uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu:

  • Pana Krzysztofa Gałaszkiewicza, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego,
  • Pana Stanisława Grześkę, Starostę Zamojskiego,
  • Pana Rafała Zwolaka, Prezydenta Miasta Zamość,
  • Pana Łukasza Gaijdeckiego, Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

Wśród uczestników naszego spotkania byli również:

  • Pani Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za Krokiem” w Zamościu,
  • Pani Małgorzata Kulczyńska, Prezes Fundacji Sztukatieria Idealna,
  • Pan Tadeusz Wicherek, Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, jednej z najlepszych i najstarszych orkiestr w Polsce.

Tegoroczna 17. edycja Alei Sław jest szczególnie ważna. Pamięć o wybitnych postaciach musi być pielęgnowana poprzez wielką sztukę, co stanowi motto na całą uroczystość.

Na tablicy pamiątkowej, jak co roku wykonanej przez artystę rzeźbiarza Bartłomieja Sęczawę, znajdą się słowa “Kompozytor, dyrygent, skrzypek”. Odsłonięcia tablicy dokona profesor Krzesimir Dębski.

Wydarzenie to odbędzie się pod nazwą “Krzesimir Dębski w Alei Sław w Zamościu”. Partnerem strategicznym dwudniowego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2024 roku, jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Promujemy walory Lubelszczyzny, która jest nieodłącznie związana z naszym wydarzeniem, pod hasłem “Lubelskie, smakuj życie”. Otrzymaliśmy również wsparcie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

W tym roku uhonorujemy Krzesimira Dębskiego za 50 lat jego działalności na scenie muzycznej. Jubileusz ten zbiega się z obchodami 550-lecia Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *