IX Zamojskie Dyktando

W środę, 17 stycznia, odbył się finał IX Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Do I etapu konkursu zgłosiło się 491 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów, z czego 50 zakwalifikowało się do finału.

– Wszyscy, którzy są na tej sali, powinni czuć się zwycięzcami – mówił do finalistów, tuż przed ogłoszeniem wyników rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski – Gratuluję opiekunom, bo wiadomo, że każdy uczeń jest przygotowywany przez swojego nauczyciela, mentora. Życzę, żeby uczniowie przerośli mistrzów. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu oraz sprawdzanie prac. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali to dzieło, jakim jest Zamojskie Dyktando, w latach następnych, dla dobra nas wszystkich.

IX Zamojskie Dyktando wygrała uczennica II Liceum Ogólnokształcącego Ewelina Repeć. Drugie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub. Martyna Lipian, a trzecie – Magdalena Szamik z III Liceum Ogólnokształcącego w  Zamościu.

W dziesiątce laureatów znaleźli się także:
Anita Kudła (LO w Lubaczowie)
Lidia Wilczyńska (ZS nr 1 w Tomaszowie Lub.)
Aleksandra Kolbuch (Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju)
Aleksandra Bezpalko (ZS nr 5 w Tyszowcach)
Katarzyna Tymura (I LO w Zamościu)
Katarzyna Bednaruk (III LO w Zamościu)
Gabriela Gancarz (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu).

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *