II Exodus Rodzin – Górecko Kościelne 2023

18 czerwca w Górecku Kościelnym odbył się II Exodus Rodzin pod hasłem: Świętość dla każdego. Wspólna modlitwa, konferencje, koncerty i świadectwa oraz atrakcje dla dzieci. Gośćmi byli: ks Eugeniusz Derdziuk, Julia i Grzegorz Kopala oraz zespół PAW.

Ks.Maciej Lewandowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej powiedział nam

,, myślę, ze to był wspaniały czas dla wszystkich rodzin i małżeństw, które uczestniczyły w II Exodusie Rodzin. Był czas na wspólną zabawę, wspólne spotkania i rozmowy ale również był taki czas bardzo duchowy, posłuchania bardzo wartościowej konferencji prałata ks.Eugeniusza Derdziuka a także świadectwa, małżeństwa Julii i Grzegorza Kopała, o małżeństwie, wspólnym przeżywaniu tego czasu. 

Modlitewnie prowadził zgromadzonych zespół PAW. Był Koncert Uwielbienia, modlitwa , wystawienie Najświętrzego Sakramentu. Panu Bogu oddawaliśmy wszystkie swoje zranienia, trudności, wszystkie sprawy, które są w małżeństwie. Myślę, że warto organizować takie wydarzenia aby pokazać, że można religijnie przeżyć niedzielę i można w duchu wiary przeżywać wspólny czas. Budować swoje rodziny świadectwem rodzin, innych małżeństw, które także przeżywają swoje kryzysy ale w Bogu szukają swojej nadziei i w Bogu maja siłę aby przetrwać różne kryzysy”

Ks.Jarosław Kędra, proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Górecko Kościelne

dodał, że bardzo dziękuje Panu Bogu za pogodę, ponieważ wcześniej padał deszcz a na czas Exodusu zaświeciło słońce, dopisała również ilość uczestników bo było ich około 1000 osób. Budujące jest to,że rodziny uczestniczące w Exodusie Rodzin budują swoje rodziny, na Bogu i miłości do Ojczyzny.

foto; II Exodus Rodzin

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *