Ferie 2018 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

Podczas ferii zimowych Muzeum przygotowało dla najmłodszych specjalną ofertę zajęć pt. „Zimowa Strefa Zabaw z Historią”. W czasie ośmiu spotkań, dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i warsztatach prowadzonych na wystawach stałych i czasowych.

Ferie 2018 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl zajęć o otwartej formule, które prowadzone były w I i II tygodniu ferii. Zajęcia odbywały się w wybranych obiektach Muzeum: Pawilonie pod Kurtyną i Arsenale. Celem zajęć było obudzenie w dzieciach ciekawości otaczającego ich świata oraz pobudzenie do twórczego myślenia oraz działania. Każdego dnia na uczestników czekały warsztaty o innej tematyce. W zajęciach prowadzonych od 30 stycznia do 9 lutego uczestniczyło 273 dzieci, dla tych które brały udział we wszystkich zajęciach zostały przygotowane dyplomy oraz drobne upominki.

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicy zwiedzali stałą wystawę w Pawilonie pod Kurtyną szlakiem “orłów narodowych”, z okazji również przypadającego w tym roku 100-lecie lotnictwa wojskowego w Polsce dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze samoloty i kiedy po raz pierwszy użyto ich w boju. Gościem zajęć był Pan Arkadiusz Jakubowski – pasjonat lotnictwa i kolekcjoner pamiątek po Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *