Dzień Seniora z ZUS-em też w Zamościu

Seniorze, wyjdź z domu – zachęca Zakład Ubezpieczeń Społecznych i 27 października zaprasza na „Dzień Seniora”. W programie są porady i wykłady specjalistów wielu instytucji, a w Biłgoraju – także koncert.
W Biłgoraju…
O godzinie 12.00 startują prelekcje specjalistów. Spotkanie rozpoczną eksperci ZUS z prezentacją „ZUS dla seniora”. Słuchacze dowiedzą się między innymi, od czego zależy wysokość emerytury, na jakich zasadach można dorabiać do przyznanego świadczenia, a także jak sprawdzać swoje dane w ZUS przez internet. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia opowiedzą o leczeniu sanatoryjnym oraz zaopatrzeniu w środki pomocnicze (np. okulary, laski).
Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego opowie o szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych, natomiast specjalista rehabilitant – o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie. Do 15.00 będzie też można skorzystać z indywidualnych porad ekspertów ZUS z zakresu emerytur i rent.
Spotkanie umilą występy artystyczne Klubów Seniora „Złota Jesień”, „Złoty Wiek” i zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbędzie się w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16.
W Zamościu…
W Zamościu obchody „Dnia Seniora” wyjątkowo zaczną się trochę wcześniej. Już 23 października prezentacja „ZUS dla seniora” odbędzie się w ramach zajęć Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w sali 105 przy ul. Sienkiewicza 22a. Początek o 11.00.
Tego samego wykładu będzie można posłuchać 27 października o 11.00 w siedzibie zamojskiego ZUS, przy ul. Kiepury 2. Będzie też czas na rozwianie indywidualnych wątpliwości. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Chętni będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i zobaczyć, jak wykorzystywać
możliwości tego portalu w codziennym życiu.
W Tomaszowie Lubelskim…
Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 wykładem „ZUS dla seniora” o emeryturach i elektronicznych usługach Zakładu. Będzie też prelekcja eksperta urzędu skarbowego. Seniorzy dowiedzą się,

ul. Tomasza Zana 36, 38C tel. 81 535 76 06 www.zus.pl
20-601 Lublin tel. 502 007 776 rzecz.lublin@zus.pl
jakie ulgi i zwolnienia podatkowe przysługują emerytom i rencistom. Po wykładach, aż do godziny 14.00 będzie można skorzystać z indywidualnych porad emerytalnych.
Spotkanie odbędzie się 27 października w siedzibie tomaszowskiego ZUS przy ul. Jana Pawła II 6, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze. Pomieszczenie jest dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami.
Gdzie znaleźć informacje?
Harmonogram „Dnia Seniora” w ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl.
Współorganizatorem wydarzeń jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Małgorzata Korba
regionalny rzecznik ZUS
w województwie lubelskim

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *